НОВИНИ

САП склала підозру щодо екс-очільника ДФС Продана

Напередодні колишній посадовець не з’явився на виклики до САП для проведення слідчих та процесуальних дій.

Спеціалізована антикорупційна прокуратура 15 листопада склала письмове повідомлення про підозру щодо колишнього виконувача обов’язків голови Державної фіскальної служби Мирослава Продана. Про це в п'ятницю, 16 листопада, повідомляє прес-службу САП.

 

Як зазначається, 15 листопада екс-очільника ДФС не з’явився на виклики до САП для проведення слідчих та процесуальних дій у кримінальному провадженні.

 

"Прокурорами двічі у встановленому законом порядку на 8 та 15 листопада 2018 року особа викликалась до САП, однак, на виклики чиновник не з’явився та до теперішнього часу не надав будь-яких підтверджуючих документів щодо поважності причин неявки. Опубліковані в соціальній мережі заяви про перебування закордоном на лікуванні не знайшли свого підтвердження у передбачений кримінальним процесуальним законом спосіб", – йдеться в повідомленні.

 

У САП також заявили, незважаючи на виклики та запити прокурорів, суб’єктом та його захисниками дотепер не повідомлено ні місця перебування, ні назви медичного закладу, де він нібито перебуває на лікуванні.

 

"Враховуючи вказані обставини та наявність достатніх даних, зібраних у співпраці з Генеральною прокуратурою за оперативного супроводження службовцями ГУ «К» Служби безпеки України, 15.11.2018 року прокурором Спеціалізованої антикорупційної прокуратури складено та підписано письмове повідомлення про підозру у вчиненні злочину, передбаченого ч.3 ст.368-2 КК України. На виконання вимог ст.ст.277-278 КПК України забезпечено вручення вказаного повідомлення про підозру у спосіб, передбачений КПК України для вручення повідомлень", – наголошується в повідомленні.

 

Крім того, у САП нагадали, що колишній посадовець підозрюється у набутті за час роботи на посадах виконувача обов’язків заступника та голови Державної фіскальної служби України з липня 2016 року по червень 2018 року у власність грошових коштів у сумі понад 89 млн. грн., за які для його особистого користування придбано низку об’єктів нерухомого майна і транспортних засобів.

 

"Сьогодні ж прокурорами САП його втретє викликано для проведення слідчих та процесуальних дій на 10:00 год. 20.11.2018 року", – додали у відомстві.

 

Як повідомлялося, 5 вересня Кабінет міністрів ухвалив рішення про звільнення з посади виконувача обов’язків Державної фіскальної служби Мирослава Продана, який  вирішив звільнитися з посади за власним бажанням.

 

Нагадаємо, за 2015 рік Мирослав Продан задекларував 103 775 заробітної плати, а його дружина-підприємець отримала дохід у 762 000 грн та ще 38 165 процентів з ПАТ акціонерний банк "Укргазбанк".

 

Мирослав Продан народився 08 жовтня 1979 року у Могилів - Подільському районі Вінницької області. З 2005 року працює у структурах податкової Вінницької області. З 2008 року – займає керівні посади в податкових органах м. Вінниця, Черкаської області та Міжрегіонального головного управління ДФС — Центрального офісу з обслуговування великих платників. З липня 2016 року – виконувач обов’язків заступника Голови Державної фіскальної служби України. З 3 березня 2017 – в.о. голови ДФС.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.