НОВИНИ

У Генасамблеї ООН підтримали резолюцію щодо Криму

Документ підтримали 67 країни, проти проголосували – 26.

Третій комітет Генеральної асамблеї ООН 15 листопада підтримав оновлений проект резолюції, що засуджує порушення прав людини РФ в окупованому Криму. Про це повідомив президент України Петро Порошенко.

 

"Незважаючи на запеклу протидію російської сторони, нову резолюцію із засудженням грубих порушень РФ як країною-окупантом прав людини в українському Криму схвалено сьогодні Третім комітетом ГА ООН", – йдеться в повідомленні.

 

Водночас Порошенко заявив, що в документі також йдеться про ситуації із українськими політв'язнями.

 

"Резолюція ГА ООН містить положення про долю українських політичних в'язнів Кремля. Щоденна  боротьба за їхнє звільнення триває.  Міжнародна відповідальність за агресію, окупацію, порушення прав людини неминуча. Вдячний  державам-членам ООН за незмінну солідарність з Україною", – наголосив він.

 

За даними місії України в ООН, проект резолюції підтримали 67 країни,проти проголосували – 26.

 

 

Нагадаємо, 29 вересня президент Петро Порошенко заявив, що ООН прийме резолюцію щодо Криму, де назве Росію країною-окупантом.

 

Заступник міністра закордонних справ України Сергій Кислиця повідомив, що 15 листопада третій комітет Генеральної Асамблеї ООН має розглянути оновлений проект резолюції щодо ситуації з правами людини в окупованому Криму. 

 

14 листопада перший заступник міністра інформаційної політики, член української делегації в ООН Еміне Джапарова заявила, що до співавторства оновленого проекту резолюції ООН щодо ситуації з правами людини в окупованому Криму вже приєдналися 35 країн. За її словами, це вперше в історії ООН, коли країна, постійний член Ради безпеки ООН, в резолюціях визначається країною – окупантом і агресором.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.