НОВИНИ

Стало відомо, скільки країн приєдналися до співавторства оновленої резолюції ООН щодо Криму

Джапарова також заявила, що вперше в історії ООН країну, постійного члена Радбезу ООН, у резолюціях визначають як окупанта і агресора.

До співавторства оновленого проекту резолюції ООН щодо ситуації з правами людини в окупованому Криму вже приєдналися 35 країн. Про це повідомила перший заступник міністра інформаційної політики, член української делегації в ООН Еміне Джапарова.

 

"Що стосується цієї третьої резолюції (стосовно окупованого Криму – Ред.), яка 15 листопада буде в третьому комітеті, а потім в грудні в Генеральній асамблеї ООН. Вона фактично спирається на обвинувачувану частину, де РФ знову називається окупантом і країною-агресором", – заявила вона.

 

За її словами, це вперше в історії ООН, коли країна, постійний член Ради безпеки ООН, в резолюціях визначається країною – окупантом і агресором.

 

"Подібного не було жодного разу до сьогодні, навіть після війни в Грузії. І фактично вона також визначає як репресії відбуваються, примусове і насильницьке отримання громадянства РФ, неправильне застосування антиекстримістського і антитерористичного законодавства", – наголосила Джапарова.

 

Водночас вона зазначила, що в резолюції є навіть вимога до РФ відновити роботу Меджлісу кримськотатарського народу і виконати рішення міжнародного суду ООН від квітня 2017 року.

 

"Тобто це все є в резолюції, але головне в ній те, що вона правозахисна і чутлива для багатьох країн. Вже 35 країн приєдналися до співавторства цієї резолюції. І голосуванням за попередні резолюції 60 країн підтримали ті резолюції. Приблизно така сама картина очікується і цього року", – додала перший заступник міністра інформаційної політики.

 

Джапарова також підкреслила, що шанси на те, що Генасамблея ООН підтримає резолюцію вже в грудні є тому, що таке вже відбувалося, а очікувань, що буде протилежне – немає. Вона також зазначила, що є й інші резолюції, однак вони будуть подаватися напряму в Генасамблею в обхід комітетів. Зокрема, готується до подачі проект по мілітаризації регіону.

 

"Я думаю, що це найактуальніше питання бо це фактично військова база. І резолюції по відношенню до людей це наслідок окупації, який можна відокремити від мілітаризації. Тобто гуманітарний вимір від військового. Інше питання в тому, скільки країн її підтримає", – резюмувала  Джапарова.

 

Нагадаємо, 29 вересня президент Петро Порошенко заявив, що ООН прийме резолюцію щодо Криму, де назве Росію країною-окупантом.

 

Заступник міністра закордонних справ України Сергій Кислиця повідомив, що 15 листопада третій комітет Генеральної Асамблеї ООН має розглянути оновлений проект резолюції щодо ситуації з правами людини в окупованому Криму. 

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.