НОВИНИ

Губернатор Львівщини звільнився не до кінця

Голова Львівської облдержадміністрації Михайло Цимбалюк сьогодні написав заяву про звільнення з посади під тиском місцевих депутатів від Всеукраїнського об’єднання «Свобода», щоб не ускладнювати ситуацію. Про це Цимбалюк заявив журналістам.

«До мене сьогодні в робочий кабінет зайшла група депутатів Львівської обласної та міської рад, які висловили ультиматум, що не вийдуть з кабінету доти, доки не напишу заяву на звільнення. Я не боюся тиску, бо завжди діяв відповідно до вимог чинного законодавства, проте, щоб не ускладнювати ситуацію - написав заяву на звільнення», - зазначив Цимбалюк.

Львівський губернатор також наголосив, що остаточне рішення з цього приводу прийматиме Президент України Віктор Янукович.

«Я не приймав рішення про відставку. Для цього не потрібно писати заяву. Президент України, коли призначає на посаду, підписує указ, після цього обов’язково є інший указ – про звільнення. Тому, я завжди пам’ятаю про цей другий указ. Президент може звільнити, якщо його представник не справляється зі справами. Я ж буду кожен день працювати для того, щоб указ Президента про моє звільнення був підписаний якнайпізніше», - сказав Цимбалюк.

За його словами, на сьогодні важливо встановити, хто намагається дестабілізувати ситуацію на Львівщині.

«Компетентні органи з‘ясовують, хто намагається дестабілізувати ситуацію в області – політичні сили чи окремі особи. Суд виніс рішення про заборону будь-яких заходів у Львові, крім офіційних. Хотілося б почути, чому не всі виконали це рішення», - зазначив губернатор.

Він також наголосив, що «дії окремих екстремістів впливають на ситуацію в суспільстві і на те, як до нас ставляться у світі».

«Люди, які боролися за незалежність України, не підтримали б такі дії», - переконаний Цимбалюк.

За даними губернатора, до Львова виїхала комісія Міністерства внутрішніх справ на чолі з начальником Департаменту громадської безпеки Віктором Ратушняком, яка встановить винних і дасть оцінку подіям у Львові 9 травня.

«Правоохоронні органи повинні встановити, чому не було виконано рішення суду, яким було заборонено 9 травня проводити будь-які акції, заходи, окрім офіційно затверджених Львівською ОДА та Львівською міською радою», - наголосив Цимбалюк.

Цимбалюк також запевнив, що Львівська ОДА продовжує працювати у звичному режимі.

«Після завершення розслідування подій буде поінформовано про це громадськість. Я також зберу за «круглим столом» представників всіх політичних сил Львівщини, щоб провести підсумки, як відбулося святкування, і разом співпрацювати в подальшому», - зазначив голова ОДА.

Нагадаємо, 9 травня у Львові під час однієї із сутичок з травматичної зброї було поранено помічника депутата Львівської міської ради Олега Ковпака. Окрім того, постраждали також журналісти.

За фактом пострілу під час сутичок 9 травня у Львові порушили кримінальну справу. Особу, яка стріляла, було затримано ще 9 травня. Як з’ясувалось, стріляв син колишнього керівника сектору у науково-дослідному Центрі безпеки дорожнього руху МВС України, полковника міліції Любомира Сопільника, який нині є радником начальника ГУ МВС України у Львівській області Богдана Щура.