НОВИНИ

В України з’явився перший пам’ятник заробітчанам

Перший в Україні пам’ятник заробітчанам відкрито 8 травня у гірському закарпатському селі Колочава.

Скульптурна композиція «Пам'ятник заробітчанам» відтворює сумну картину прощання чоловіка з сім'єю. Голова сім'ї із торбою вирушає у світ далекий, його на прощання обіймає маленька донечка. Поруч стоїть зажурена вагітна дружина із дитятком на руках.

«Я дуже часто приїжджаю до Колочави і постійно чую, що хтось загинув на заробітках. Після проведення у селі соціологічного дослідження статистика виявилася просто вражаючою: за останні 50 років із Колочави загинули на чужині понад 100 осіб. Тобто, кожного року гине у середньому дві людини. В основному це молоді хлопці та чоловіки у розквіті сил. І не помічати цього не можна – бо це теж фронт, лише трудовий. Жодна війна не забрала у Колочави стільки життів, як заробітчанський фронт»,- пояснив причини створення пам’ятника ініціатор, народний депутат Станіслав Аржевітін.

Збоку на плиті викарбувані сто імен загиблих на заробітках колочавців. Композиція стоїть у центрі села, на автобусній зупинці – місці, звідки не одне покоління колочавців проводжало своїх близьких на заробітки.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.