НОВИНИ

Німецький та італійський журналіст у пошуках справжньої Європи подорожують Францією

Редактор газети «Die Zeit» Марк Шпьоррле з італійський стар-колумніст Беппе Северніні, які розпочали двотижневу подорож зі сходу на захід Європи, порівняли російську Москву, польський Краків та французький Ліон.

Про свої враження вони пишуть у блозі.

«Не Москва, яка частково нагадує Східний Берлін, і не Краків, який своєю чуттєвістю приваблює навіть італійців, ні, саме Ліон став найбільшою несподіванкою нашої подорожі. Я завжди думав, що знаю Ліон – це нагромадження жахливих промислових будівель, які я бачив, подорожуючи Францією і стоячи в пробках на автобані в напрямку півдня. Я завжди думав, що кулінарного бога Поля Бокюза, якому вже за вісімдесят, та його епігонів французький уряд якімсь чином примусив оселитися тут, щоб подарувати нещасним мешканцям хоч якусь радість. Але це був інший Ліон…» – йдеться в блозі.

Розвіюючи стереотипи, вони розповідають про французьку кухню та водійські звички французів.

«Візьмемо французьку кухню. У «Le Sud», одному з чотирьох бістро Ліона, в яких готують не гірше, ніж у фірмових ресторанах Поля Бокюза, але значно дешевше, я замовляю оссо буко (прим. пер. - традиційне блюдо італійської кухні, тушкована теляча голінь). Мої італійські супутники не можуть заспокоїтися: німець, який, будучи в Ліоні їсть італійське блюдо, замість того щоб замовити, наприклад, телячі нирки, коров’ячі ніжки або панірований шлунок! Але лише так я можу порівняти і провести тест: кухня Бокюза, як і раніше, прекрасна», – зазначають журналісти.

Щодо іншого стереотипу вони пишуть, що багато корінних мешканців Ліона мають мінімум дві машини: побитий «Пежо» для міста і «Феррарі» або «Мазераті» для поїздок за місто.

«Але водій таксі, який відвозив нас на вокзал, належав, очевидно, до нового покоління французів-автомобілістів. Він їздить на «Мерседесі» Е-класу, і коли ми виходили з машини, він кричав, щоб ми обережно відкривали задні дверцята – стовпчики! – і щоб ми самі не витягали валізи з багажника – можна подряпати кромку багажника, а це так дорого! Коротше: або ця людина призведе до революції у французькому автомобільному транспорті, або йому доведеться емігрувати в Німеччину», – йдеться в блозі.

Після Ліону журналісти поїхали до Марселя.

Нагадаємо, журналісти  прибули до Києва 2 травня, гуляли по столиці та спілкувалися з українцями.

3 травня вони вирушили до Кракова. 5 травня журналісти прибули до Праги.

Мандрівники з 30 квітня по 14 травня відвідають Москву, Київ, Краків, Прагу, Відень, Цюріх, Ліон, Марсель, Барселону, Мадрид та Лісабон. Кожного дня вони фіксуватимуть свої пригоди в щоденнику, блозі та для своїх газет. Блог перекладатиметься 10 мовами – всіма мовами країн, що відвідуються, плюс англійською: www.goethe.de/moskwalisabon.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.