НОВИНИ

Убивство Хашукджі. У резиденції консула Саудівської Аравії в Стамбулі знайшли сліди кислоти – ЗМІ

За даними ЗМІ, сліди хімічних речовин та кислоти знайшли в колодязі на території резиденції генконсула.

У резиденції генерального консула Саудівської Аравії в Стамбулі під час обшуку виявили сліди кислоти та інших хімікатів, які, ймовірно, використали для розчинення тіла убитого журналіста Джамаля Хашукджі. Про це повідомив телеканал Al Jazeera з посиланням на джерело в Генеральній прокуратурі Туреччини.

 

За даними ЗМІ, сліди хімічних речовин та кислоти знайшли в колодязі на території резиденції генконсула. Як зазначається, турецькі слідчі вилучили зразки зі стінок колодязя під час обшуків резиденції минулого місяця.

 

"Ми знаємо, що в ніч з 16 на 17 жовтня, коли турецькі слідчі працювали в резиденції і хотіли отримати повний доступ до саду і колодязя, вони не отримали дозвіл. Але їм вдалося швидко взяти зразки з верхньої частини колодязя. Їх потім досліджували і знайшли підтвердження наявності флуоридної кислоти та інших хімікатів", – йдеться в повідомленні.

 

Як повідомлялося, за даними ЗМІ, тіло журналіста Джамаля Хашукджі, якого вбили в консульстві Саудівської Аравії в Стамбулі, було знищене в кислоті. 

 

Нагадаємо, 2 жовтня  в генеральному консульстві Саудівської Аравії в Стамбулі зник саудівський журналіст Джамаля Хашукджі. 6 жовтня турецькі правоохоронці почали кримінальне розслідування його зникнення, вони підозрюють, що журналіста вбили на території диппредставництва.

 

За даними ЗМІ, щонайменше п'ятеро людей, яких турецька поліція назвала підозрюваними у справі про зникнення журналіста Джамаля Хашукджі, пов'язані з наслідним принцом Саудівської Аравії Мухаммедом бен Сальманом Аль Саудом. 

 

20 жовтня влада Саудівської Аравії повідомила, що журналіст The Washington Post Джамаль Хашукджі помер від задушливого захоплення ззаду або задушення руками. 

 

23 жовтня стало відомо, що тіло убитого саудівського журналіста Джамаля Хашукджі було виявлено на території резиденції саудівського генконсульства в Стамбулі.

 

Крім того, міністр закордонних справ Саудівської Аравії Адель аль-Джубейр заявив, що вже звільнили п'ять ключових чиновників, причетних до смерті журналіста Джамаля Хашукджі, ще 18 людей заарештовані.