НОВИНИ

У Британії заявили про ефективність санкцій проти наближених до Путіна

Також Марк Грант відзначив, що санкції потрібно запроваджувати проти соратників Путіна, а не проти звичайних росіян.

Радник прем’єр-міністра Великої Британії з питань національної безпеки Марк Лайл Грант заявив, що санкції проти наближених до президента РФ олігархів стали ефективною відповіддю на отруєння в Солсбері, але важливо їх запроваджувати лише на Путіна та його оточення, а не на простих Росіян.

 

Про це він повідомив під час дискусії на міжнародній конференції "Уроки гібридного десятиліття: що треба знати для успішного руху вперед", яка проходить в Києві 8 листопада.

 

"Дуже важливо спрямовувати санкції проти соратників Путіна, а не проти росіян. Санкції проти олігархів, пов’язаних безпосередньо із Путіним, це – ефективна відповідь", - сказав Грант.

 

Він підкреслив, що у західних країнах зараз є набагато більше розуміння російської загрози.

 

"Хоча це стосується більше усвідомлення на урядовому та національному рівні, адже розвідка про це знала про загрозу Росії ще після вбивства колишнього співробітник ФСБ Олександра Литвиненка", - зазначив радник .

 

За його словами, Путін не очікував такої сильної реакції міжнародної спільноти, коли з різних країн були вислані понад 150 агентів ГРУ, які працювали під дипломатичним прикриттям.

 

"Відповідь на отруєння також полягала в тому, що виконавці, співробітники російської військової розвідки, були публічно названі. Путін точно не очікував такого викриття. Звісно, він хотів, щоб всі розуміли причетність Росії, на це і була спрямована така бездумна поведінка. Це був чіткий сигнал Кремля, що він може дістати і вбити будь-кого", - додав Грант.

 

Як повідомлялося, 16 вересня британський міністр безпеки Бен Воллес заявив, що уряд Британії повинен "діяти узгоджено", відповідаючи на атаку нервовим агентом у Солсбері, оскільки нова серія санкцій проти корумпованих російських чиновників буде відкладена на термін до двох років.

 

 27 серпня санкції Сполучених Штатів проти Росії за використання хімічної та біологічної зброї набули чинності.

 

 22 серпня в США розпочався перший етап нових американських санкцій проти Росії, які були введені через отруєння екс-розвідника Сєргєя Скріпаля та його дочки в британському місті Солсбері.

 

8 серпня представник Державного департаменту США Хізер Нойерт заявила, що США введуть нові санкції проти Росії після отруєння Сєргєя та Юлії Скріпалів у Великій Британії. Зазначається, що Штати визначили, що уряд РФ використовував хімічну або біологічну зброю у порушення міжнародного права або використовував смертельну хімічну чи біологічну зброю проти власних громадян. Очікується, що санкції наберуть чинності 22 серпня.

 

Згодом у США додали, що можуть знизити рівень дипломатичних відносин з Росією у межах нових санкцій.  Зазначається, що якщо РФ не погодиться протягом 90 днів зупинити використання хімічної зброї та дозволити провести перевірку для підтвердження її ліквідації, закон вимагає прийняття додаткових заходів. Зокрема, йдеться про зняття підтримки Вашингтона з міжнародних та банківських позик США, заборону посадкових прав для російських авіакомпаній та призупинення дипломатичних відносин.

 

Нагадаємо, 24 липня сенатори, члени комітету з закордонних справ Ліндсі Грем і Боб Менендес оголосили, що незабаром представлять законопроект, який передбачає введення додаткових санкцій проти Росії. У документі також наголошується, що пропоновані обмежувальні заходи стосуватимуться сфер енергетики, фінансів, кібер-суб’єктів в Росії, а також російського держборгу.