НОВИНИ

У Криму окупанти дозволили політв'язню Балуху зустрітися з сестрою

Як зазначається, українцю дали можливість поговорити з сестрою через скло по телефону.

У колонії в окупованому Криму незаконно засуджений український активіст Володимир Балух у четвер, 8 листопада, зустрівся з сестрою. Про це повідомляє "Кримська правозахисна група".

 

"В українського активіста Володимира Балуха 8 листопада 2018 року в керченської колонії відбулося коротке побачення з рідною сестрою Надією, яка спеціально для цього приїхала з Волгоградської області РФ", – йдеться в повідомленні.

 

Як зазначається, українцю дали можливість поговорити з сестрою через скло по телефону.

 

Водночас дружина активіста Наталія заявила, що рідні передали українцеві посилку.

 

"Відповідно до російського законодавства, яке де-факто діє в Криму, Володимир Балух має право на короткострокові побачення тривалістю чотири години і тривалі побачення тривалістю три доби на території колонії", – пояснили в "Кримській правозахисній групі".

 

Нагадаємо, 19 березня незаконно засуджений український активіст Володимира Балуха оголосив безстрокове голодування. Натомість 9 жовтня стало відомо, що політв'язень вирішив призупинити голодування на час етапування до колонії, а після прибуття на місце відбування покарання знову відмовиться від їжі. 

 

18 жовтня заступник голови Меджлісу кримськотатарського народу Ахтем Чийгоз повідомив, що Балух вже знаходиться в Керченській колонії. 

 

16 січня в окупованому Криму  Балуха засудили на 3 роки 7 місяців колонії-поселення та оштрафували на 10 тисяч рублів. Однак 14 березня в окупованому Криму так званий Верховний суд змінив вирок  Балуху. Суддя виключив з обвинувального акту пункт про придбання боєприпасів, у зв'язку з цим вирок змінили до трьох років та п'яти місяців позбавлення волі в колонії-поселенні.

 

5 липня  Балуху  оголосили новий вирок – 5 років колонії та штрафу 10 тисяч рублів.