НОВИНИ

У Китаї робітникам заборонили вчиняти самогубство на роботі

Китайські фабрики, які належать до групи Foxconn (виробника відомих брендів iPod, iPhon), змусили своїх працівників подати письмові заяви-зобов’язання про відмову від самогубств. Про це пише Gazeta Wyborcza.

Протягом останніх 16 місяців як мінімум 14 працівників заводів Foxconn вчинили самогубство. Інформаційний портал Yahoo Finance пояснює такі вчинки жахливими умовами праці. Інші міжнародні видання засвідчують, що працівники Foxconn наважуються на самогубство вже впродовж декількох років.

Зокрема, Foxconn є торговою маркою тайванської групи Hon Hai Precision Industry Co. – виробника електроніки і комплектуючих до персональних комп’ютерів. Foxconn є виробником iPod i iPhone, MacBook, MacBook Pro, а також MacBook Air для фірми Apple. Компанія Foxconn виготовляє також продукцію для концернів Sony, HP, Amazon, Nokia, Motorola, Nintendo, Microsoft, Dell та Cisco.

Загалом Foxconn веде закриту політику бізнесу. Інформації щодо умов праці в компанії та на її заводах як інформації про діяльність самої компанії небагато. Цьому сприяє також політика китайського уряду. Проте про нелюдські умови праці на заводах Foxconn міжнародні медіа інформували ще з 2006 року.

Так, видання «The Inquirer» повідомляв про змушування робітників працювати до 80 понаднормових годин в місяць при мінімальній оплаті. Такі закиди преси досить погіршили репутацію компанії Apple, яка за даними міжнародних видань, перевірила умови праці на фабриках та погодила їх.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.