НОВИНИ

Майкл Бініон: Угода про ліквідацію РСМД має вкрай важливе значення для Європи

Уже друге покоління покладається на Угоду як на гарантію того, що західноєвропейським містам не загрожує атака спочатку радянських, а тепер уже російських ракет.

Угода про ліквідацію ракет середньої та малої дальності має вкрай важливе значення для Європи. Вона безпосередньо пов’язана саме з її безпекою, а не США.  Про це на сторінках Тижня пише британський журналіст Майкл Бініон.

 

«Уже друге покоління покладається на неї як на гарантію того, що західноєвропейським містам не загрожує атака спочатку радянських, а тепер уже російських ракет. Заява Трампа схвилювала Францію та Німеччину. Ці країни дорікають Росії за спроби порушити умови Договору, проте закликають Вашингтон не ставити на ньому хрест. Навіть Велика Британія, яка зазвичай підтримує американців у питаннях оборони, повідомила, що прагне зберегти чинність документа. Такої самої думки й генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберґ», — пише він.

 

Проте, зауважує Бініон,  європейці знають, що політика Трампа є продуктом жорсткого курсу Джона Болтона — безкомпромісного радника з національної безпеки. Останній взагалі проти договорів для контролю над озброєннями, бо, за його словами, вони обмежують свободу США на формування власної оборонної політики. Ще до того, як його призначили радником, Болтон висував пропозицію щодо виходу Америки з Договору про ліквідацію ракет. Він також хоче, щоб Сполучені Штати вийшли з угоди CHO-3 (або New Start) між РФ та США, яка передбачає зменшення розгорнутих стратегічних ядерних озброєнь.

 

Він додав, що тепер, здається, і Трамп пристав на суперечливий підхід Болтона до Росії.

 

Детальніше читайте в черговому номері журналу «Український тиждень»