НОВИНИ

Сенат Італії проголосував за антиміграційний закон Сальвіні

Глава МВС Італії назвав голосування історичним.

Сенат Італії проголосував за постанову про безпеку та міграцію, яка змінює законодавство щодо прийому біженців, зокрема шукачів притулку. Про це повідомляє інформаційне агентство ANSA.

 

Зазначається, що за документ проголосували 163 сенатори, 59 були проти і 19 утрималися.

 

 

Зокрема, також йдеться про так званий "декрет Сальвіні", автором якого є глава італійського МВС і лідер ультраправої "Ліги" Маттео Сальвіні. Він полегшує для влади депортацію шукачів притулку, винних у тяжких злочинах. Цей пакет спричинив напругу в правлячій коаліції через опозицію деяких членів "Руху 5 зірок". 

 

Водночас Сальвіні назвав голосування Сенату історичним.

 

 

Наголошується, що за документ тепер має проголосувати нижня палата італійського парламенту.

 

Нагадаємо, Сальвіні пообіцяв закрити аеропорти, якщо Євросоюз чи Німеччина спробують повернути мігрантів. Крім того, він пообіцяв ініціювати розслідування між 28 країнами Євросоюзу щодо відповідальності за біженців, які просять притулку.

 

Раніше Сальвіні розкритикував ЄС та пригрозив припинити фінансування у бюджет ЄС. За його словами, "Європа ще раз продемонструвала безпрецедентний бруд, який не заслуговує на наших грошей". 

 

У Брюсселі 24 серпня відбулася зустріч на високому рівні, на якій представники європейських країн не змогли прийняти рішення щодо 150 мігрантів з рятувального судна Diciotti. У результаті по 20 мігрантів вирішили прийняти Албанія та Ірландія.  Сальвіні заявив, що інших біженців прийме католицька церква "за нульовою ціною" для італійського платника податків.

 

Нагадаємо, 16 липня в Італії дозволили двом кораблям, на яких знаходилися близько 450 мігрантів, зайти в порт на Сицилії, після згоди п'яти країн Європейського союзу прийняти більшу частину врятованих біженців

 

Як повідомлялося, Сальвіні заявив, що Італія прагне, щоб кораблі, задіяні в місіях ЄС у Середземному морі для порятунку мігрантів поблизу узбережжя Лівії, доправляли врятованих у порти будь-якої іншої країни. 

 

Напередодні лідери ЄС на саміті в Брюсселі досягли домовленості щодо міграційної політики після понад десять годин переговрів та спроби Італії заблокувати рішення.  Зокрема, лідери ЄС домовились створити центри для мігрантів у тих країнах, які на це добровільно погодяться. Так, у цтаких  центрах визначатиметься, хто з мігрантів потребує політичного притулку, а хто  має бути депортований. Наразі не відомо, які країни погодились розмістити дані центри. 

 

25 червня в  Італії уряд  заборонив рятувальникам допомагати суднам з мігрантами в Середземному морі попри подані ними шість окремих сигналів лиха.

 

 21 червня Італія затримала в Середземному морі два рятувальних кораблі  Lifeline і Seesuchs з мігрантами на борту, які належать німецькій неурядовій організації Mission Lifeline. Зазначається, що рятувальне судно Lifeline врятувало 224 мігрантів біля узбережжя Лівії. Зокрема, глава МВС Італії  Маттео Сальвіні заявив, що корабель повинен вирушити в Нідерланди, оскільки він вийшов у море під голландським прапором, і не повинен заходити до Італії.  Згодом місія Lifeline опублікувала документ, який, підтверджує, що кораблі плавають під голландським прапором. Так, у документі йдеться, що портом приписки судна Lifeline є Амстердам, а власник судна зареєстрований в  Дрездені.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.