НОВИНИ

Кастро дозволив кубинцям подорожувати світом

Куба оприлюднила план економічних реформ. Серед найголовніших змін: вперше за 50 років кубинцям дозволено подорожувати за кордон.

У понеділок 9 травня уряд Рауля Кастро оприлюднив новий план економічного розвитку країни. Серед нововведень – дозвіл громадянам подорожувати за кордон. Деталей щодо політики таких подорожей та дати, коли постанова увійде в силу, наразі немає. Але такий крок розглядається як офіційне рішення уряду легітимізувати міжнародний туризм.

Хоча офіційно подорожі за кордон не були забороненими, de facto така заборона існує.

Для того, щоб залишити Карибські острови кубинцям потрібно було пройти численні бюрократичні процедури та мати запрошення від громадян з інших країн.

Для подання запиту на оформлення документів для виїзду закордон необхідно було сплатити $150.

Подорожі за кордон обмежувалися до 30 днів. Для отримання дозволу необхідно було пред’явити $400 доларів, що для середньостатистичного кубинця з доходом $20 на місяць було просто не реальним.

Раніше повідомлялося, що кубинцям буде дозволено продавати та купувати житло і автомобілі, а також об’єднуватися в кооперативи. Останні ж за своєю суттю будуть подібними до середніх підприємств, які зможуть продавати вироблену продукцію напряму споживачам або іншим власникам бізнесу.

Уряд Куби скоротить також субсидії населенню. Їх отримуватимуть лише громадяни, які потребують допомогу від держави найбільше.

Наразі, всі кубинці отримують стандартний набір необхідних продуктів харчування, книги, безкоштовну освіту та медицину, та частково безкоштовне житло, комунальні послуги і транспорт.

Крім зазначених змін, економічні реформи передбачають також розвиток риболовної галузі, викорінення подвійної грошової системи та вирівнювання ціни на цукор, що передбачає оплату місцевим виробникам за міжнародними стандартами.

Нагадаємо, на початку травня нинішній лідер Куби Рауль Кастро розкритикував політику свого брата Фіделя за катастрофічне становище в країні, яка перетворилася на державу-банкрута.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.