НОВИНИ

Голова СММ ОБСЄ в Україні прокоментував скандальні заяви Хуга щодо Донбасу

Своєю чергою, українська сторона наголосила на неприпустимості та маніпулятивності заяв Хуга.

Голова Спеціальної моніторингової місії ОБСЄ в Україні Ертурул Апакан повідомив, що заяви колишнього першого заступника СММ ОБСЄ на Донбасі Александра Хуга були некоректно подані та є його особистою думкою. Про це у вівторок, 6 листопада, він заявив на засіданні в Мінську, повідомила перший заступник голови Верховної Ради Ірина Геращенко.

 

 

За її словами, українська сторона наголосила на неприпустимості та маніпулятивності відповідних заяв Хуга.

 

"Українська сторона звернулася до керівника місії СММ Е. Апакана з вимогою надати оцінку цим маніпулятивним заявам, чи це є особиста позиція швейцарського посадовця, і якою є офіційна позиція СММ ОБСЄ. Пан Апакан підкреслив, що висловлені в інтерв‘ю заяви Хуга були некоректно подані і є особистою думкою і розповсюдив наступну заяву від СММ ОБСЄ", – йдеться в повідомленні.

 

Нагадаємо, 25 жовтня перший заступник голови Спеціальної моніторингової місії ОБСЄ в Україні Александр Хуг заявив, що спостерігачі місії не зафіксували прямих доказів російського втручання на Донбасі. Водночас він додав, що в ОБСЄ бачили людей з розпізнавальними знаками РФ, але, на його думку, "таку форму можна купити будь-де".

 

Пізніше у інтерв’ю у виданні Foreign Policy представника в Україні Організації з безпеки і співпраці в Європі Александра Хуга зняли його заяву про те, що місія ОБСЄ не зафіксувала на Донбасі прямих доказів залучення Росії до подій у регіоні.

 

Сам Хуг назвав «непорозумінням» поширення у ЗМІ його слів про відсутність доказів російської участі у війні на Донбасі. 

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.