НОВИНИ

Більшість українців вважають Євросоюз хорошим сусідом

Майже вісім з десяти (79%) українців вважають ЄС і Україну хорошими сусідами. Про це свідчать результати опитування та дослідження громадської думки щодо політики добросусідства у країнах-партнерах Євросоюзу (OPPOL).

За даними опитування, яке було проведено з інтервалом шість місяців між груднем 2009 і листопадом 2010 року, дедалі більше опитаних (67%) називають відносини України та ЄС дуже або досить хорошими (цей показник зріс на 4% у порівнянні з червнем 2010 року), а 43% респондентів вказали, що Україна отримує користь від поточних програм ЄС - це на 9% більше в порівнянні з червнем 2010 року.

70% стверджують, що Україна та ЄС мають достатньо спільних цінностей для подальшої співпраці. 68% респондентів згодні з тим, що ЄС сприяє розвитку демократії через програми співпраці.

Більшість респондентів хотіли б, щоб ЄС відігравав активнішу роль у трьох основних сферах життя України: торгівлі - 77%, економічному розвитку - 76%, регіональному співробітництві - 71%.

На думку респондентів, в першу п'ятірку характеристик, що найкраще представляють ЄС, входять: дотримання прав людини (56%), економічне процвітання (53%), демократія (43%), солідарність (41%), особиста свобода (38%).

Також опитування показало, що для понад половини українців політика стала важливішою: як важливу її оцінили 52% респондентів, у порівнянні з 36% минулого року.

Опитування громадської думки було проведено серед 400 представників широкої громадськості України. Перше кількісне опитування було проведено в грудні 2009 року. Другий етап опитувань відбувся у червні 2010 року, і третій - в листопаді 2010 року. 

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.