НОВИНИ

Марк Войджер: Метою РФ є не пряме військове завоювання, а розділення Заходу

Науковець переконаний, що Москва може використати тактичну ядерну зброї, щоб змусити НАТО здатися та відступити.

Росія має на меті не пряме військове завоювання, а розділення Заходу та запобігання злагодженій реакції НАТО. Про це в інтерв'ю Тижню повідомив старший викладач російських та східноєвропейських студій у Балтійському оборонному коледжі Марк Войджер.

 

"Мета росіян – не пряме військове завоювання, а розділення Заходу, сповільнення або навіть запобігання злагодженій реакції НАТО. Звичайно, завжди є й військові варіанти, оскільки російська доктрина передбачає використання навіть тактичної ядерної зброї, щоб швидко погасити конфлікт на початкових етапах і змусити Альянс здатися та відступити, завдавши удару по деяких із його розгорнутих сил", – наголосив науковець.

 

За його словами, Москва розраховує, що деякі країни-члени НАТО можуть відступити в зв'язку з погрозами РФ знищити ядерною зброєю європейську столицю.

 

"План Кремля такий: деякі члени НАТО можуть вирішити не боротися за якусь невелику частину окупованої території однієї з країн-членів у Східній Європі, якщо РФ погрожуватиме знищити ядерною зброєю європейську столицю. Це хибний план, але дуже небезпечний. Оскільки російські командири зрештою можуть переконати самих себе в тому, що вони здатні виграти ядерну гру "хто перший злякається" з Альянсом", – підкреслив Войджер.

 

Детальніше читайте в черговому номері журналу «Український тиждень»