НОВИНИ

У ОБСЄ повідомили, що безпілотник місії на Донбасі могли збити російськими засобами ППО

Зокрема, восьмеро опитаних у Нижньокринському громадян засвідчили, що чули вибух приблизно у час, коли трапився інцидент з БПЛА.

У Спеціальній моніторинговій місії ОБСЄ повідомили, що безпілотник місії, який 27 жовтня зник в районі окупованого Нижньокринського, ймовірно, був збитий засобами протиповітряної оборони збройних формувань РФ. Про це йдеться в звіті СММ від 30 жовтня, передає перс-центр штабу ООС.

 

Як зазначається, 26 жовтня о 22.03 БПЛА було запущено з майданчика у Степанівці на підконтрольній уряду України території. О 01.48 безпілотник виявив ЗРК 9К33 "Оса" бойовиків біля  окупованого Нижньокринського, а о 01.53 команда СММ втратила зв'язок з БПЛА.

 

"До втрати зв'язку БПЛА здійснював стабільний політ на висоті близько 2100 м. Погодні умови були добрими, небо – безхмарним. Усі зафіксовані параметри польоту були нормальними, камера БПЛА функціонувала". – йдеться в повідомленні.

 

У ОБСЄ заявили, за даними попередньої технічної оцінки, найімовірнішою причиною інциденту був удар, який збив БПЛА з курсу, обірвав живлення системи протидії глушінню та навісного обладнання і, зрештою, спричинив його падіння. Під час падіння та до моменту втрати зв'язку, додаткові системи БПЛА сигналізували про несправність.

 

"27 та 28 жовтня 2018 спеціальна моніторингова місія проводила пошуки у районі інциденту за допомогою міні-БПЛА. Було зафіксовано численні сліди від коліс у полі в районі ймовірного падіння втраченого БПЛА. Але жодних уламків виявити не вдалося. Восьмеро опитаних у Нижньокринському громадян засвідчили, що чули вибух приблизно у час, коли трапився інцидент з безпілотником. Таким чином, версія щодо ураження БПЛА засобами ППО збройних формувань РФ, вочевидь, знаходить своє підтвердження", – додали в СММ.

 

Читайте також: Військові колони з РФ та невідведене озброєння. Які порушення зафіксувала місія ОБСЄ на Донбасі з початку осені

 

Нагадаємо, 27 жовтня в ОРДО зник безпілотник ОБСЄ, який під час польоту поблизу населеного пункту Калинове виявив зенітний ракетний комплекс (9К33 "Оса") та автоцистерну для пального на схід від Нижньокринського. Після цього БПЛА зафіксував колону з семи вантажівок на ґрунтовій дорозі поблизу кордону з РФ. Після фіксації колони вантажівок літальний апарат був скерований для подальшого спостереження за колонною. Однак протягом приблизно 35 хвилин до втрати зв'язку з БПЛА у районах поблизу Саурівки та Нижньокринського, з певною періодичністю, відзначалися перешкоди, за оцінкою, унаслідок глушіння. О 01.53 СММ втратила зв'язок із безпілотником і він не повернувся до наземного пункту управління на підконтрольній уряду України території. У ОБСЄ наголосили, що восьмеро опитаних у Нижньокринському громадян засвідчили, що чули вибух. Таким чином, версія щодо ураження БПЛА засобами ППО противника набуває все більшої вірогідності.