НОВИНИ

Мінсоцполітики пропонує ввести пеню для роботодавців у разі затримки зарплати

Зазначеним законопроектом передбачається запровадити посилення захисту прав працівників у разі порушення строків виплати заробітної плати.

Міністерство соціальної політики розробило законопроект, яким може бути запроваджено посилення захисту прав працівників у разі порушення строків виплати заробітної плати. Про це повідомляє прес-служба Мінсоцполітики у понеділок, 30 жовтня.

 

Зазначеним законопроектом передбачається запровадити посилення захисту прав працівників у разі порушення строків виплати заробітної плати, зокрема шляхом:

- зобов’язання роботодавця сплатити працівнику пеню у розмірі облікової ставки Національного банку України за кожний день затримки понад 15 днів;

- надання права працівнику тимчасово припинити виконання роботи у разі затримки виплати заробітної плат належної працівникові, на термін більше 15 днів;

- виплати працівнику компенсації у розмірі трьох середньомісячних заробітних плат (за останні 12 місяців), у разі порушення справи про банкрутство роботодавця чи припинення трудового договору у разі звільнення працівника до порушення зазначеної справи.

 

"Наразі проект закону направлено на погодження до зацікавлених органів виконавчої влади та сторін соціального діалогу. Його прийняття сприятиме забезпеченню конституційних гарантій права працівників на отримання належних їм коштів з оплати праці та відповідатиме частині ІІІ Конвенції Міжнародної організації праці № 173 ,,Про захист вимог працівників у випадку неплатоспроможності роботодавця", - йдеться у повідомленні.

 

Нагадаємо, 24 жовтня міністр соціальної політики Андрій Рева повідомив, що тарифи на тепло і гаряче водопостачання можуть зрости з 1 грудня на 16%

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.