НОВИНИ

Кримчан не переслідуватимуть за службу в російській армії - прокуратура АРК

Зазначається, що кримінальна відповідальність може наставати тільки, якщо призваний громадянин вчинив злочин згідно з українським законом.

Прокуратура Автономної Республіки Крим повідомляє, що масово не притягуватиме до кримінальної відповідальності жителів анексованого Криму, яких призвали в російську армію. Про це повідомила прокурор Єлизавета Дзигора, передає Крим.Реалії у понеділок, 29 жовтня.

 

За її словами, кримінальна відповідальність може наставати тільки, якщо призваний громадянин вчинив злочин згідно з українським законом.

 

«Той факт, що громадянин України перебуває на службі в Збройних силах Росії, безумовно, не є підставою для притягнення його до кримінальної відповідальності за кримінальним законодавством України. Я хочу зробити акцент на тому, що не існує ситуації, що також поширюється в інформаційному просторі, про масове можливе притягнення громадян України до кримінальної відповідальності за службу в російській армії. Це, безумовно, не так. І в разі, коли з'являються факти, що можуть свідчити про наявність чи відсутність складу злочину, в кожному окремому випадку це питання відпрацьовується абсолютно за конкретними фактами», – зазначила вона.

 

Нагадаємо,25 жовтня стало відомо, що Прокуратура Автономної Республіки Крим спільно з рядом правозахисних організацій передали до Міжнародного кримінального суду  звернення щодо незаконного примусу кримчан до служби в збройних силах Російської Федерації

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.