НОВИНИ

Нацбанк відсудив у Коломойського мільярд гривень

Загалом НБУ подав 148 позовів проти бізнесмена та пов’язаних з ним 32 компаній на загальну суму десять мільярдів гривень.

Господарські суди ухвалили 19 рішень на користь НБУ загальною сумою 947 млн гривень у спорах зі структурами, пов'язаними з екс-акціонером ПриватБанку Ігорем Коломойським. Про це написав начальник управління претензійно-позовної роботи юридичного департаменту НБУ Віктор Григорчук, передає Економічна правда.

 

"У цьому році одним з важливих напрямів роботи НБУ в судовій площині став процес стягнення заборгованості за кредитами рефінансування, зокрема, з колишнього акціонера ПриватБанку Ігоря Коломойського. Майже чотири місяці тому Національний банк подав 148 позовів проти бізнесмена та пов'язаних з ним 32 компаній на загальну суму близько десяти мільярдів гривень", - повідомив Григорчук.

 

Мета цих заходів, пояснює Григорчук, - змусити відповідачів виконати взяті на себе зобов'язання. Задовго до входження держави в капітал ПриватБанку НБУ надавав фінустанові кредити рефінансування.

 

Зазначається, що Коломойський, який на той момент був співвласником банку, надав центральному банку персональну гарантію, що ці кредити будуть погашені. Окрім особистої поруки, Національний банк за відповідними договорами отримав забезпечення від підконтрольних Коломойському компаній. У забезпечення зобов'язань до НБУ передавалися вже всім відомі об'єкти: "Буковель", "Біола", літаки МАУ, агротермінал, нерухомість по всій країні та інше рухоме і нерухоме майно.

 

"Оскільки на травень 2018 року у ПриватБанку сформувалась прострочена заборгованість перед НБУ на суму близько 10 млрд грн, Національний банк отримав законне право вимагати погашення цього боргу за рахунок, у тому числі, майна поручителів. Вже зараз можемо говорити про перші успіхи при розгляді цих позовів, адже за останні два місяці господарські суди ухвалили 19 рішень на користь Національного банку на загальну суму 947 млн грн", - підкреслив начальник управління Нацбанку.

 

Деякі з ухвалених 19 судових рішень вже набрали законної сили. Це відкрило для Національного банку можливість розпочати процедуру звернення стягнення заставного майна шляхом його продажу на публічних торгах.

 

Нагадаємо,у 2016 році Господарський суд Харківської області зобов'язав компанію «Гарант-УТН», що входить в сферу впливу групи Приват, чиїм засновником є бізнесмен, екс-очільник Дніпропетровщини Ігор Коломойський, компенсувати «Укрнафті» 648,657 мільйонів гривень боргу.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.