НОВИНИ

В Грузії проходять вибори президента

Згідно з поправками до конституції, які вступлять в силу одразу після інавгурації, повноваження новообраного президента будуть обмежені.

У неділю, 28 жовтня, в Грузії проходять вибори п'ятого за рахунком президента країни. Виборчі дільниці відкрилися о восьмій ранку.

 

Зазначається, що сьогоднішні вибори президента востаннє пройдуть шляхом прямого загального голосування. Відповідно до змін до конституції, з 2024 року обрання глави держави стане прерогативою спеціальних виборників, яких призначатиме парламент.

 

Виборцям належить обрати главу держави терміном на шість років. Згідно з поправками до конституції, які вступлять в силу одразу після інавгурації, повноваження новообраного президента будуть обмежені. Президент залишиться главою держави і головнокомандувачем, однак буде узгоджувати свої дії з урядом. Наголошується, що згідно з соцопитуваннями, основна боротьба на сьогоднішніх виборах розгорнеться між трьома кандидатами.

 

Ключові кандидати – це Саломе Зурабішвілі, яку підтримує правляча партія «Грузинська мрія», Григол Вашадзе — член колишньої правлячої партії «Єдиний національний рух», якого представляє об'єднання опозиційних партій «Сила в єдності», і Давид Бакрадзе — колишній однопартієць Вашадзе, член партії «Європейська Грузія». Всі троє кандидати у різні роки обіймали посаду глави МЗС Грузії в уряді екс-президента Михайла Саакашвілі.
 

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.