НОВИНИ

У МінТОТ повідомили, чим буде займатися спецпредставник ЄС по Криму та Донбасу

Тука також пояснив, що санкції проти РФ, про які йдеться в резолюції, це лише порада, а не доручення.

Спецпредставник ЄС з питань Криму та Донбасу буде спостерігати за ситуацією в Азовському морі та доповідатиме Європарламенту, він фактично не матиме жодних повноважень. Про це заявив перший заступник міністра з питань тимчасово окупованих територій Георгій Тука.

 

"З нами про цього представника ніхто не радився. Що мається на меті – я тільки можу собі уявити. А як воно буде реалізовано – побачимо. Я так зрозумів, що це буде людина, яка фактично не матиме жодних повноважень, але формуватиме точку зору і доповідатиме Європарламенту", – заявив він.

 

Тука також додав, що також у схваленій Європарламентом резолюції щодо ситуації в Азовському морі передбачено посилення санкцій проти Росії. За його словами, це порада, а не доручення, адже санкції запроваджуються не Європарламентом, а урядами європейських країн.

 

"У якому обсязі уряди дослухаються до цієї поради – побачимо. Але я бажаю бачити посилення тиску на Росію додатковими санкціями. Особисто я вважаю, що є низький рівень контролю з боку європейських урядів за виконанням вже введених санкцій", – додав заступник глави МінТОТ.

 

Як повідомлялося,  25 жовтня Європейський парламент схвалив резолюцію щодо ситуації в Азовському морі, яка передбачає посилення санкцій проти РФ у разі загострення ситуації. У Європейському парламенті  заявили про необхідність призначення спеціального представника ЄС з питань Криму і Донбасу. 

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.