НОВИНИ

Вручення премії Сенцову принизило російську владу - NYT

У четвер український режисер, політв'язень Кремля Олег Сенцов став лауреатом премії імені Сахарова.

Присудження у четвер, 25 жовтня, премії імені Сахарова українському режисеру, політв'язню Кремля Олегу Сенцову – це приниження для уряду Росії. Про це пише видання New York Times.

 

"Вручення премії Сахарова за свободу думки – це приниження для уряду Росії. Але вона також підвищує популярність в’язня – Олега Сенцова – підвищуючи його ціну у можливому обміні", - йдеться в статті.

 

Американське видання нагадує, що російський режим схопив українського режисера в Криму у 2014 році, невдовзі після того, як російські війська захопили півострів. Його звинуватили у намірі підірвати мости, лінії електропередач і пам’ятник Володимиру Леніну. Сам Сенцов заперечив все це, однак визнав, що виступає проти анексії Криму. Цього він голодував на знак протесту проти ув’язнення українців у Росії 145 днів і припинив лише після медичного втручання.

 

Як повідомлялось, 25 жовтня український режисер, політв'язень Кремля Олег Сенцов став лауреатом премії імені Сахарова.

 

8 жовтня адвокат політв'язня Дмітрій Дінзе заявив, що в Сенцова проблеми з печінкою, нирками, серцем, кишечником і шлунком. За його словами, шанси в українця "десь 50 на 50 – вийде він із голодування чи не вийде".

 

10 жовтня Денісова заявила, що російська сторона досі не надала жодних документів на підтвердження того, що Олег Сенцов припинив голодування.

 

Суд РФ засудив Олега Сенцова до 20 років колонії суворого режиму за звинуваченням у тероризмі 25 серпня 2015 року. Росія відмовила Україні у передачі полів'язня, оскільки розглядає кримчанина як громадянина РФ (російське громадянство було нав'язане йому після незаконної анексії Криму).

 

14 травня 2018 року Сенцов оголосив безстрокове голодування. 

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.