НОВИНИ

Олександр Крамар: досягнення тривалих домовленостей у трикутнику Порошенко-Тимошенко-Гриценко-Садовий буде вкрай складним

За словами Крамара, нестабільності додаватиме очікувано значно більший вплив на проведені до парламенту політсили з боку їх спонсорів олігархів.

Для конфігурації майбутнього парламенту високий результат «п’ятої колони» небезпечний не стільки шансами на формування на її основи більшості, як зменшення до мінімуму маневру у форматах правлячої коаліції. Про це на сторінках Тижня пише економічний експерт Олександр Крамар.

 

"Євген Мураєв нещодавно заявив про вихід із проекту і заснував власну політсилу — партію «Наші». Логіка Мураєва на відрив від єдиної сили Південного Сходу зрозуміла з точки зору перспектив виходу на парламентські вибори як більш важливі і перспективні для проросійських сил, аніж президентські. Шанси виграти останні у «п’ятої колони» Кремля мінімальні, а от здобути 25-30% місць (разом із призовим фондом за рахунок партій, які туди не потраплять) на виборах за пропорційними списками до майбутньої ВР цілком високі. Як і розпочати із цього активну політичну боротьбу на дестабілізацію ситуації в країні, надання загальнодержавного колориту місцевим виборам 2020 року та поновлення педалювання теми федералізації країни",  - розповів Крамар.

 

Він зауважив, що лише за пропорційною частиною списку до Верховної Ради мають високі шанси потрапити принаймні 9-10 політсил.

 

"Окрім лідерів, які програвши боротьбу за посаду глави держави, прагнутимуть зробити головною в країні іншу, нестабільності додаватиме очікувано значно більший вплив на проведені до парламенту політсили з боку їх спонсорів олігархів. Якщо до її складу знову муситимуть увійти мало не усі проєвропейські політичні сили, то це різко ускладнить вироблення та проведення політики, а також залежність від імпульсивних та зумовлених політичними амбіціями міноритаріїв вимог. Це однозначно додаватиме турбулентності, знижуватиме стійкість та час життя урядових коаліцій. Наприклад уже зараз очевидно, що вкрай складним буде досягнення тривалих домовленостей у трикутнику Порошенко-Тимошенко-Гриценко-Садовий незалежно від того, хто яку посаду з них займатиме", - пояснив експерт.

 

Детальніше читайте в черговому номері журналу «Український тиждень»

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.