НОВИНИ

Філарет розповів, від чого залежить дата скликання об'єднавчого собору

Раніше повідомлялось, що Всеукраїнський об'єднавчий собор може відбутися в Соборі святої Софії в Києві.
Предстоятель Української православної церкви Київського патріархату патріарх Філарет наголоив, що дата скликання об’єднавчого собору залежить від Вселенського патріарха. Про це він сказав на прес-конференції «Українська церква на шляху утвердження автокефалії», передає Укрінформ у п'ятницю, 26 жовтня.
 
 
Він також наголосив, що сподівається на проведення такого собору найближчим часом.
 
 
За словами Філарета, для переходу парафії до об'єднаної української православної церкви потрібно рішення двох третин парафії.
 
«Механізм (переходу - ред.) - це зібрання  всієї парафії, якщо дві третини парафії проголосують за те, щоб залишитися в російській церві, значить ця парафія буде належати російській церкві. Якщо ж дві треті парафіян проголосують за українську церкву, то храм разом з парафіянами перейде в українську православну церкву. Якщо не буде дві третини, то тоді залишається, так як є. Тобто якщо двох третин немає, а парафія знаходиться в Московському патріархату, то вона і залишиться в Московському патріархаті», - сказав Філарет.

 

Як повідомлялося, 11 жовтня Синод Вселенського Патріархату підтримав продовження надання автокефалії України.

 

Патріарх Філарет повідомив, що найближчим часом скличе Об'єднавчий Собор, за результатами якого Вселенський Патріарх прийме рішення про надання Томосу про автокефалію.

 

11 жовтня Синод Вселенського патріархату зняв анафему з патріарха Української православної церкви Київського патріархату Філарета та предстоятеля Української православної автокефальної церкви Макарія, а також – визнав незаконною анексію Київської Митрополії Російською Церквою в 1686 році.

 

Нагадаємо, 31 серпня Константинопольський патріархат Варфоломій повідомив главі Російської православної церкви патріарху Кирилу про рішення щодо автокефалії в Україні, яке наразі імплементується.

 

Додамо, що 17 квітня Порошенко повідомив, що написав офіційне звернення до Вселенського патріарха щодо надання автокефалії Православній Церкві в Україні. 19 квітня Верховна Рада підтримала за основу та в цілому проект постанови "Про підтримку звернення Президента України до Вселенського Патріарха Варфоломія про надання Томосу про автокефалію Православної Церкви в Україні". За відповідні рішення проголосували 268 депутатів.

 

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.