НОВИНИ

Едвард Лукас: Гонка ядерних озброєнь підтвердить страхи росіян про те, що вони в облозі

На його думку, це додасть ваги самій Росії, вона видаватиметься могутнішою, ніж є насправді.

Якщо скасувати Договір про ліквідацію ракет, життя стане вкрай небезпечним, але не менш небезпечно розташовувати в Європі величезний арсенал ядерної зброї. Таку думку на сторінках Тижня висловив Едвард Лукас, старший віце-президент Центру аналізу європейської політики (СЕРА, Варшава й Вашингтон).

 

"Було б неправильно робити те саме у відповідь. Нині не 1980-ті, коли розширення американської присутності з ядерною зброєю в Європі було для НАТО важливим тестом на готовність протистояти краще озброєному противнику. Якщо скасувати Договір про ліквідацію ракет, життя стане вкрай небезпечним. Але не менш небезпечно розташовувати в Європі величезний арсенал ядерної зброї зі спусковим гачком, як хочеться деяким американцям (та військово-промисловим підприємствам). Європейська громадськість обуриться і вибухне трансатлантичний конфлікт, а Кремлеві тільки того і треба", - розповів він.

 

"Гонка ядерних озброєнь підтвердить страхи росіян про те, що вони в облозі, і дасть Кремлівському режиму новий привід для атак й утисків. До того ж, це додасть ваги самій Росії, вона видаватиметься могутнішою, ніж є насправді", - зауважив Лукас.

 

Детальніше читайте в черговому номері журналу «Український тиждень»

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.