НОВИНИ

Клімкін заявив, що РФ постачає до Туреччини й Польщі вугілля з Донбасу

За словами глави МЗС, Росія змішує українське вугілля з російським, щоб не можна було "хімічно" виявити відповідний факт.

Міністр закордонних справ України Павло Клімкін повідомив, що Київ має обґрунтовані підозри, що Росія постачає до Туреччини та Польщі вугілля з окупованого Донбасу, змішуючи українське вугілля з російським. Про це він заявив на прес-конференції у Львові.

 

"У нас є інформація, що з російської сторони існують маніпуляції з вугіллям з окупованих територій", – наголосив Клімкін.

 

За його словами, РФ змішує українське вугілля з російським, щоб не можна було "хімічно" виявити відповідний факт.

 

"І потім він йде до Туреччини. Зараз теж йде розслідування, і до речі, саме таке вугілля, у нас є обґрунтовані підозри, йшло до Польщі. Я позавчора про це теж з паном Чапутовичем говорив (Яцек Чапутович, міністр закордонних справ Польщі – Ред.)", – зазначив Клімкін.

 

Крім того, він додав, що це не так просто виявити, "оскільки це складний мікс".

 

"Ми повинні послідовно це зробити, щоб цих маніпуляцій не було", – підкреслив глава МЗС.

 

Читайте також: У InformNapalm повідомили про нову схему Росії щодо вивезення вугілля з Донбасу

 

Нагадаємо, польські ЗМІ повідомили, що антрацит з окупованого Донбасу завдяки російським документам напівлегально потрапляє до Польщі, а прибутки від його продажу потрапляють в тому числі до кишені ватажка "ЛНР" Ігоря Плотницького.

 

4 жовтня 2018 року польський міністр енергетики Кшиштоф Тхужевський підтвердив, що Польща ввезла 11 тис тонн вугілля з окупованих територій Донбасу. Згодом, міністр енергетики України Ігор Насалик повідомив, що в Польщі пообіцяли провести перевірку стосовно постачання антрациту з окупованих територій Донбасу і в подальшому заборонити такі постачання.

 

1 листопада ЗМІ повідомили, що Росія з середини жовтня експортувала три тисячі тон антрациту з Донбасу до Польщі транзитом через українську територію. Так, пунктом відправлення вантажу є залізнична станція "Несветай" (м. Новошахтинськ, РФ), з якої вагони потрапляють на прикордонну залізничну станцію "Соловей" (Білгородська обл., РФ) і в'їжджають на територію України через станцію "Тополі" (Харківська обл.). Надалі ці ж вагони в'їжджали з України на територію Польщі через прикордонний перехід "Ізов-Хрубешов". Кінцевим пунктом призначення цього вантажу є станція "Ізов" (Польща).

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.