НОВИНИ

Клімкін повідомив, що МЗС може не знати про всіх бранців Кремля

Водночас глава МЗС підкреслив, що з Туреччиною відбувається співпраця з метою звільнення українців, які затримані і засуджені РФ.

Міністерство закордонних справ України може не мати інформації про всіх українських політичних в'язнів, які незаконно утримує РФ. Про це повідомив глава МЗС Павло Клімкін на прес-конференції у Львові.

 

"Я дуже чесно кажу, що ми, насправді, можемо не знати про деяких політичних в'язнів в російських в'язницях. Тому, говорячи про точну кількість, ми зараз рахуємо, що їх більше 70. Вони перебувають на території Росії, і вони перебувають на території окупованого Криму", – наголосив Клімкін.

 

За його словами, список українських політв'язнів час від часу поповнюється новими іменами. Зокрема, нещодавно він поповнився двома іменами.

 

"Стосовно звільнення, ви прекрасно розумієте, Росія використовує наших політв'язнів як, якщо хочете, товар. Намагається гратись цим з нашими друзями і партнерами як засіб тиску, і буде 100% намагатися використовувати це перед наступними виборами - президентськими і парламентськими. Тобто, це абсолютно свідома стратегія з боку Росії, і саме це на сьогодні створює найбільшу перепону для того, щоб досягти прогресу", – заявив глав МЗС.

 

Водночас він зазначив, що Україна намагається визволити усіх українських громадян, які стали політичними в'язнями через дії Росії.

 

"Це і консульська підтримка, це і те, що маємо зробити - політична реакція і відповідна взаємодія з нашими партнерами", – запевнив він.

 

Крім того, глава МЗС підкреслив, що з турецькою стороною відбувається співпраця з метою звільнення українських громадян, які затримані і засуджені РФ. Він також додав, що Україна співпрацює як з усіма друзями і партнерами в Європейському Союзі, США, так і з різними церквами та релігійними представниками.

 

Нагадаємо, 18 червня стало відомо, що президент Туреччини Реджеп Таїп Ердоган погодився допомогти Україні в звільненні політичних в'язнів РФ.

 

27 серпня лідер кримських татар Мустафа Джемілєв повідомив, що Україна передала Туреччині список усіх політв’язнів Кремля, надіслати який просив президент Реджеп Таїп Ердоган. 

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.