НОВИНИ

Президент парламентської асамблеї НАТО: Україні необхідно робити все так, ніби ви вже маєте план дій щодо членства

Юкнявічене нагадала, що Литва приєдналася до НАТО через 11 років після подачі заявки.

Україна має робити все так, ніби вже має план дій щодо членства у НАТО. Про це інтерв’ю Тижню  повідомила віце-президент Парламентській Асамблеї НАТО Раса Юкнявічене.

 

"Час також працює на вас. Тому що ви тільки кілька років тому зробили заяву про бажання вступити до Альянсу", - зауважила вона.

 

Юкнявічене нагадала, що Литва приєдналася до НАТО через 11 років після подачі заявки.

 

"Тому моя порада була б такою – менше думати коли, або міркувати візьмуть вас чи ні. А замість цього робити все необхідно так, ніби ви вже маєте план дій щодо членства. Працювати так, щоб коли настане день Х, всі б побачили, що ви готові. Як, наприклад, Фінляндія і Швеція. Вони не члени НАТО. Звичайно, хтось може сказати, що там зовсім інша ситуація і некоректно порівнювати Швецію з Україною. Але я свідомо навожу цей приклад. Адже у них зараз такі стандарти, що за деякими параметрами вони перевищують вимоги НАТО. І якщо ці країни висловлять своє бажання, їх буде прийнято буквально наступного дня, бо вони готові. До того ж вони достатньо активно беруть участь в навчаннях Альянсу. Путін допоміг їм зрозуміти", - підсумувала віце-президент ПА НАТО.

 

Детальніше читайте в черговому номері журналу «Український тиждень»

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.