НОВИНИ

Олександр Крамар: Після парламентських виборів може знову постати питання федералізації України

Фрагментація парламенту й загострення політичної боротьби збільшуватиме можливості для маніпулювання депутатським корпусом та залежними від нього органами виконавчої влади.

Повторення в гіпертрофованій формі негативних наслідків протистояння зразка 2008-2010 років, яке завершилося реваншем регіоналів, в нинішніх умовах стримування російської агресії куди більше загрожує країні, аніж 20 років тому.  Про це на сторінках Тижня пише економічний експерт Олександр Крамар.

 

"Фрагментація парламенту й загострення політичної боротьби збільшуватиме можливості для маніпулювання як депутатським корпусом, так і залежними від нього органами виконавчої влади і в центрі, і на місцях із боку закулісних гравців. Таке середовище може виявитися одним із найсприятливіших як для лобіювання сценаріїв федералізації України", - вважає Крамар.

 

За його словами, виходом із ситуації може стати лише завчасне, тобто ще до перевиборів президента та парламенту, внесення змін до Конституції, які б прибрали ґрунт для конфлікту між ключовими органами державної влади, перетворили її інститути із сторін конфлікту за повноваження в ефективний і збалансований інструмент проведення державної політики і запобіжник торпедуванню української держави.

 

Детальніше читайте в черговому номері журналу «Український тиждень»

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.