НОВИНИ

Порошенко відреагував на присудження премії імені Сахарова Сенцову

Глава держави переконаний, що це рішення Європейського парламенту наблизить момент звільнення політв'язня з російського полону.

Президент України Петро Порошенко подякував Європейському парламенту за рішення надати престижну премію імені Сахарова  українцю Олегу Сенцову. Про це у четвер, 25 жовтня, йдеться у повідомленні президента у Facebook.

 

"Вдячний Європейському Парламенту за важливе рішення – надати престижну премію Сахарова саме українцю Олегу Сенцову", -  сказав президент.

 

 

Порошенко наголосив. що це рішення є гарним сигналом підтримки у вкрай нелегкі часи для українського патріота.

 

"Дуже вчасний і заохочуючий сигнал підтримки у вкрай драматичний момент життя українського патріота.  Це визнання і високе відзначення сміливості і стійкості Олега, взірець для всього світу боротьби за справедливість, гідність, європейські цінності та права людини", – наголосив президент.

 

Глава держави переконаний, що незважаючи на нелюдські репресії і тортури кремлівського режиму, увесь демократичний світ бореться за його свободу та життя.

 

"Олег – приклад безкомпромісної боротьби, вірності переконанням, незважаючи на нелюдські репресії і тортури кремлівського режиму та цинізм російських можновладців. Увесь демократичний світ разом з Україною бореться за його свободу та життя", - резюмував  урядовець.

 

Як повідомлялось, 25 жовтня український режисер, політв'язень Кремля Олег Сенцов став лауреатом премії імені Сахарова.

 

8 жовтня адвокат політв'язня Дмітрій Дінзе заявив, що в Сенцова проблеми з печінкою, нирками, серцем, кишечником і шлунком. За його словами, шанси в українця "десь 50 на 50 – вийде він із голодування чи не вийде".

 

10 жовтня Денісова заявила, що російська сторона досі не надала жодних документів на підтвердження того, що Олег Сенцов припинив голодування.

 

Суд РФ засудив Олега Сенцова до 20 років колонії суворого режиму за звинуваченням у тероризмі 25 серпня 2015 року. Росія відмовила Україні у передачі полів'язня, оскільки розглядає кримчанина як громадянина РФ (російське громадянство було нав'язане йому після незаконної анексії Криму).

 

14 травня 2018 року Сенцов оголосив безстрокове голодування. 

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.