НОВИНИ

Сіярто підтвердив домовленість з Україною про нового посла та почесного консула

Він зауважив, що Угорщина була одним з головних прихильників євроінтеграційних прагнень України.
Міністр закордонних справ Угорщини Петер Сіярто під час зустрічі у Варшаві передав українському колезі Павлу Клімкіну проект угоди щодо вирішення протиріч у двосторонніх відносинах. Про це Сіярто повідомив в коментарі Укрінформу.
 

"Сьогодні я передав проект угоди міністру Клімкіну, оскільки вважаю, що ми повинні підписати нову угоду між двома країнами про захист меншини: яким чином ми можемо краще допомогти нашій меншині, як ми можемо краще гарантувати її права і як ми можемо дивитися на нашу спільноту як на ресурс для покращення двосторонніх відносини, а не як на джерело конфлікту", - зазначив Сіярто.

 

Він висловив сподівання, що усі протиріччя між Києвом та Будапешгтом буде подолано і відносини вийдуть на рівень, якими вони були до вересня 2017 року – прийняття українського закону про освіту.

 

Він зауважив, що Угорщина була одним з головних прихильників євроінтеграційних прагнень України, активно підтримувала відміну візового режиму і введення в дію Угоди про асоціацію з ЄС.

 

"Ми будемо дуже раді, якщо буде змога повернутися до цієї ситуації, але це залежить від української влади", - підкреслив глава МЗС Угорщини.

 

За його словами, він дуже інтенсивно працює з міністром Клімкіним, аби подолати взаємні протиріччя, і на цьому шляху вже є "невеликі позитивні кроки".

 

"І я сподіваюся, що невеликі кроки, які зроблено раніше, буде продовжено більшими кроками", - наголосив глава угорської дипломатії.

 

Серед "невеликих" кроків він назвав дозвіл на діяльність почесного консульства України в Угорщині.

 

"І таким чином ми отримаємо агреман для нашого нового посла в Києві. Це хороший компроміс", - зауважив глава МЗС Угорщини.

 

Крім того, позитивним кроком він назвав досягнення компромісу щодо точної назви посади урядового уповноваженого Угорщини щодо транскордонної співпраці із Закарпатською областю.

 

Нагадаємо, 24 жовтня міністр закордонних справ України Павло Клімкін повідомив, що домовився з своїм угорським колегою Петером Сіярто про перейменування "уповноваженого із Закарпаття". 

 

Як повідомлялося, Міністрество закордонних справ Угорщини підтвердило зміну назву посади уповноваженого по Закарпаттю, яка викликала жорсткий протест з боку офіційного Києва. 

 

Раніше стало відомо, що міністр закордонних справ України Павло Клімкін провів розмову з главою МЗС Угорщини Петером Сіярто, у ході якої Будапешт повідомив про зміну назви посади уповноваженого Угорщини по Закарпатській області. 

 

Нагадаємо, 31 липня МЗС України викликало тимчасового повіреного у справах Угорщини в Україні Ласло Папа, якому було висловлено рішучий протест у зв'язку з низкою недружніх кроків  Будапешта щодо України. Угорському дипломату також вручили ноту з вимогою надання офіційних роз’яснень у зв’язку із рішенням уряду Угорщини створити посаду уповноваженого міністра, відповідального за розвиток Закарпатської області та програми розвитку дитячих садків Карпатського басейну. 

 

3 серпня стало відомо, що в Угорщині створену посаду уповноваженого міністра по Закарпатській області обійняв Іштван Грежа, який в уряді прем'єр-міністра Віктора Орбана з 2016 року опікується Закарпаттям. 

 

Своєю чергою, заступник голови МЗС України Василь Боднар наголосив, якщо Угорщина не надасть  роз'яснень стосовно нової посади уповноваженого міністра по Закарпатській області, Україна готова заборонити в'їзд посадовцю. 

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.