НОВИНИ

В УПЦ КП заявили, що Андріївська церква буде "посольством" Вселенського патріархату

Речник УПЦ КП наголосив, що цей крок був зроблений для того, щоб "українська церква взаємодіяла зі Вселенським патріархатом".

Андріївська церква потрібна Вселенському патріархату для взаємодії української церкви з Константинополем. Про це повідомив речник Української православної церкви Київського патріархату, архієпископ Чернігівський і Ніжинський Євстратій (Зоря).

 

За його словами, цей крок був зроблений для того, щоб "українська церква взаємодіяла зі Вселенським патріархатом".

 

"Це було прийняте рішення Константинополя – створити ставропігійну, тобто напряму підпорядковану Вселенському патріарху структуру для взаємодії з церквою, державою, суспільством. Тобто по суті це є церковне посольство", – заявив він.

 

Архієпископ наголосив, що центр римо-католицької церкви Ватикан має статус держави, тому може створювати свої посольства як держава, а православні церкви такого державного статусу не мають та посольств не можуть створювати.

 

"Але взаємодія потрібна, і, відповідно, ми позитивно до цього поставилися", – підкреслив він.

 

Крім того, архієпископ відзначив, що частина комплексу Андріївської церкви, а саме – стилобат, тобто двоповерхова будівля, на якій стоїть Андріївська церква, у 1992 році був переданий до УПЦ КП.

 

"Це приміщення нашою церквою використовувалося, ремонтувалося за свій рахунок. Якщо йдуть розмови про те, що хтось чимось жертвує – то наша церква має реальне відношення до того, що виявляє добру волю, щоб комплекс Андріївської церкви був представництвом Вселенського патріархату", – підкреслив речник УПЦ КП.

 

Як повідомлялося, 18 жовтня спікер Верховної ради України Андрій Парубій підписав законопроект №9208 про передачу Андріївської церкви Константинополю. 

 

Нагадаємо, 11 жовтня синод Вселенського патріархату підтримав продовження надання автокефалії України. Також Синод Вселенського патріархату зняв анафему з патріарха Української православної церкви Київського патріархату Філарета та предстоятеля Української православної автокефальної церкви Макарія, а також – визнав незаконною анексію Київської Митрополії Російською Церквою в 1686 році.

 

Патріарх Філарет повідомив, що найближчим часом скличе Об'єднавчий Собор, за результатами якого Вселенський Патріарх прийме рішення про надання Томосу про автокефалію.

 

Додамо, що 17 квітня Порошенко повідомив, що написав офіційне звернення до Вселенського патріарха щодо надання автокефалії Православній Церкві в Україні. 19 квітня Верховна Рада підтримала за основу та в цілому проект постанови "Про підтримку звернення Президента України до Вселенського Патріарха Варфоломія про надання Томосу про автокефалію Православної Церкви в Україні". За відповідні рішення проголосували 268 депутатів.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.