НОВИНИ

Нафтогаз просить розглянути питання транзиту газу на РНБО

Нафтогаз нагадав, що статус держави-транзитера є ключовим для забезпечення економічної та енергетичної безпеки України.

НАК "Нафтогаз" заявляє про недостатній рівень уваги до проблеми можливої ​​втрати Україною статусу транзитера російського газу в Європу та просить винести це питання на розгляд Ради національної безпеки та оборони. Про це йдеться у листі до прем'єр-міністра Володимира Гройсмана, оприлюдненому виданням "Економічна правда".

 

"Нагадуємо, що статус держави-транзитера є ключовим для забезпечення економічної та енергетичної безпеки, а також оборони всієї країни і є гарантією утримання Російської Федерації від продовження агресивних збройних дій проти нашої країни", - йдеться в листі.

 

У "Нафтогазі" звертають увагу на проблему із затримкою реалізації плану анбандлінгу, яку в компанії пов'язують із позицією "Газпрому", який відмовився переукладати чинний транзитний контракт із новим оператором ГТС, створюваним замість "Укртрансгазу".

 

"Ні Єврокомісія ні НКРЕКУ не роблять реальних кроків для зміни ситуації. Так, недавнє розслідування Єврокомісії з питання порушення "Газпромом" конкурентного законодавства проігнорувало докази про те, що дії "Газпрому" в Україні мають вплив на ринок ЄС", - йдеться в листі.

 

У зв'язку з цим НАК просить довести відповідну інформацію до відома РНБО, який в свою чергу доручить уряду "внести зміни в план реструктуризації "Нафтогазу".

 

Нагадаємо, 16 липня у Нафтогазі відреагували на заяви президента Росії Володимира Путіна про готовність зберегти транзит газу через Україну в разі "врегулювання спору у Стокгольмському арбітражі".

 

 17 травня представник Державного департаменту США Сандра Удкірк заявила, що Сполучені Штати Америки  хочуть запобігти побудові газопроводу "Північний потік-2" і не виключають санкцій проти нього.  Зокрема, вона не виключила, що Вашингтон введе санкції проти "Північного потоку-2" і відзначила, що умови для цього були створені минулого року.

 

Додамо, що 27 березня компанія "Північний потік-2" (Nord Stream-2 AG) отримала дозвіл на будівництво та експлуатацію газопроводу в німецькій вільній економічній зоні. Згодом, 5 квітня уряд Фінляндії також видав дозвіл на будівництво газопроводу "Північний потік-2" у своїй винятковій економічній зоні. 7 червня уряд Швеції дозволив будівництво російського проекту газопроводу "Північний потік-2" у своїй винятковій економічній зоні.

 

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.