НОВИНИ

ЄС стоятиме на боці України у ситуації з Азовським морем - Могеріні

Могеріні також назвала зведення мосту між Росією і Кримом порушенням українського суверенітету.

Верховний представник Євросоюзу із закордонних справ і політики безпеки Федеріка Могеріні заявила, що СЄ засуджує будівництво Росією Керченського мосту, а також блокування судноплавства і мілітаризацію у Азовському морі. Про це у вівторок, 23 жовтня, передає "Європейська правда".

 

"Зведення мосту між Росією і Кримом відбулося без дозволу України - це ще одне порушення українського суверенітету. Більше того, міст перешкоджає проходженню суден до українських портів. Шість місяців тому Росія запровадила новий режим інспекцій суден, які прибувають з або до українських потрів у Азовському морі. Це призвело до значних затримань і збільшення витрат з боку українських експортерів та суден, які курсують під прапорами країн ЄС", - сказала вона.

 

Росія цим режимом зачепила 2000 суден під українськими та міжнародними прапорами, підкреслила Могеріні.

 

"Разом з цим Росія почала перекидання військових суден до Азовського моря у значній кількості, і Україна відповіла нарощуванням військових можливостей", - сказала Могеріні, закликавши сторони дотримуватися угоди про демілітаризацію моря.

 

"Коли порушується міжнародне право, український суверенітет і цілісність, ЄС стоїть на боці українського народу", - додала очільниця дипломатії ЄС.

 

Нагадаємо, 6 вересня Рада національної безпеки та оборони України затвердила комплекс заходів, спрямованих на захист національних інтересів в акваторіях Азовського і Чорного морів. 

 

1 жовтня президент Петро Порошенко підписав указ, яким ввів у дію рішення Ради національної безпеки і оборони України "Про невідкладні заходи щодо захисту національних інтересів на Півдні і Сході України, в Чорному та Азовському морях і Керченській протоці".