НОВИНИ

У Євросоюзі заявили, що РФ проводить мілітаризацію Азовського моря

Могеріні наголосила, що дії Росії можуть дестабілізувати безпекову ситуацію в регіоні Чорного моря.

Високий представник Європейського союзу з питань спільної зовнішньої політики та політики безпеки Федеріка Могеріні повідомила, що РФ проводить мілітаризацію Азовського моря. Про це вона заявила виступаючи перед депутатами Європарламенту під час слухань щодо ситуації в Азовському морі.

 

"Навіть більш тривожним за більш жорсткий контроль з боку Росії за проходом суден через протоку є те, що паралельно з цим відбувається мілітаризація Азовського моря. Росія розпочала застосовувати дедалі більше військових кораблів в цьому регіоні, і Україна частково відповіла на це збільшенням власної військової присутності", – зазначила Могеріні.

 

За її словами, мілітаризація Азовського моря не відповідає нічиїм інтересам.

 

"Вона може лише дестабілізувати делікатну ситуацію з безпеки в ширшому регіоні Чорного моря", – підкреслила дипломат.

 

Читайте також: "Повзуча агресія". Як Україна протистоїть РФ в Азовському морі

 

Нагадаємо, 6 вересня Рада національної безпеки та оборони України затвердила комплекс заходів, спрямованих на захист національних інтересів в акваторіях Азовського і Чорного морів. 

 

1 жовтня президент Петро Порошенко підписав указ, яким ввів у дію рішення Ради національної безпеки і оборони України "Про невідкладні заходи щодо захисту національних інтересів на Півдні і Сході України, в Чорному та Азовському морях і Керченській протоці".

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.