НОВИНИ

Радник Трампа повідомив про "неефективність" втручання Росії у вибори США

Болтон наголосив, що дії Москва лише негативно вплинули на відносини із Вашингтоном.

Радник президента США з питань національної безпеки Джон Болтон повідомив, що втручання Росії в американські вибори 2016 року не вплинуло на їх результат, однак завдало шкоди відносинам з Вашингтоном. Про це повідомляє Bloomberg.

 

"Я наголосив російським колегам сьогодні, що я не вважаю, що вони досягли чогось в плані втручання до виборів 2016 року, або мали якийсь вплив на них. Однак це посіяло надзвичайну недовіру до Росії і це є основною перепоною в досягненні домовленостей з питань, з яких наші національні інтереси можуть співпадати", – наголосив Болтон.  

 

Як повідомлялося, 18 вересня 2018 року президент США Дональд Трамп віддав офіційне розпорядження, щоб Міністерство юстиції розсекретило частину документів щодо розслідування втручання РФ в американські вибори. 

 

За даними ЗМІ, колишній радник передвиборчої кампанії президента США Дональда Трампа та лобіст екс-президента України Віктора Януковича Пол Манафорт попередньо дав згоду на угоду зі спецпрокурором Робертом Мюллером. Згодом ЗМІ повідомили, що Пол Манафорт погодився визнати провину за двома пунктами звинувачень, а саме: визнав себе винним у змові проти США та змові з метою перешкоджання правосуддю. Своєю чергою, у Білому домі заявили, що рішення Пола Манафорта визнати себе винним і співпрацювати зі спеціальним прокурором Робертом Мюллером "абсолютно не пов'язано" з Дональдом Трампом. Згодом президент США Дональд Трамп назвав "незаконним" розслідування щодо втручання РФ в американські вибори в 2016 році. 

 

Нагадаємо, 22 серпня колишній адвокат президента США Дональда Трампа Майкл Коен, якого звинувачують в ухиленні від сплати податків, порушеннях пов'язаних з фінансуванням передвиборної кампанії Трампа та шахрайства в банківській сфері, під присягою зізнався, що здійснював фінансові злочини за дорученням тодішнього кандидата на пост глави Білого дому. Своєю чергою, президент США розкритикував свого екс-адвоката Майкла Коена. Крім того, Білий дім повідомив, що заява колишнього адвоката президента США Дональда Трампа Майкла Коена про визнання провини не означає вчинення злочину з боку глави Білого дому. 

 

У січні 2018 року стало відомо, що спецпрокурор  планує допитати Трампа  через можливе втручання Росії у проведення виборів у США. 24 січня Трамп заявив, що  готовий під присягою відповісти на питання Мюллера.

 

Додамо, центральне управління розвідки США дійшло висновку, що Росія втрутилася в президентські вибори, щоб допомогти Дональду Трампу перемогти. Через це США вислали з країни 35 російських дипломатів і закрили два російських дипломатичних компаунди в Нью-Йорку і Меріленді у відповідь на втручання Росії у вибори у США та утиски американських дипломатів в Москві.

 

Згодом також стало відомо, що розслідування про ймовірне втручання Росії в проведення президентських виборів у США доручили надсекретному відділу ФБР.