НОВИНИ

Політв'язню Сенцову присудили нагороду Pro Dignitate Humana

Клімкін уже подякував Польщі за відповідну нагороду.

Міністр закордонних справ Польщі Яцек Чапутович повідомив, що Варшава прийняла рішення присвоїти незаконно засудженому РФ українському режисеру Олегу Сенцову нагороду Pro Dignitate Humana ("За людську гідність"). Про це він повідомив у вівторок, 23 жовтня, після зустрічі із главою МЗС України Павлом Клімкіним.

 

"Польща прийняла рішення присвоїти Олегу Сенцову нагороду Pro Dignitate Humana", – наголосив Чапутович.

 

Своєю чергою, Клімкін подякував Польщі за відповідну нагороду.

 

"Міністр Павло Клімкін подякував Польщі за високу нагороду Pro Dignitate Humana для Олега Сенцова і висловив переконання, що разом з міністром Я.Чапутовичем невдовзі буде нагода подивитися у Варшаві новий фільм Сенцова та поспілкуватися з ним особисто на прем’єрі", – йдеться в повідомленні.

 

 

 

Як повідомлялося, 5 жовтня Уповноважений Верховної Ради України з прав людини Людмила Денісова повідомила, що в РФ незаконно засуджений український режисер Олег Сенцов припинив голодування. Згодом адвокат українця Дмітрій Дінзе показав лист політв'язня, у якому Сенцов зазначив, що припинить голодування 6 жовтня, і попросив пробачення у тих, "кого підвів". За словами режисера, найближчим часом до нього планують застосувати примусове харчування в рамках реанімаційних заходів. Своєю чергою, заступник директора Федеральної служби РФ з виконання покарань Валєрій Максімєнко заявив, що медпрацівники ФСВП спільно із працівниками цивільної лікарні міста Лабитнангі готувалися переходити до примусового годування незаконно засудженого українського режисера Олега Сенцова.

 

8 жовтня адвокат політв'язня Дмітрій Дінзе заявив, що в Сенцова проблеми з печінкою, нирками, серцем, кишечником і шлунком. За його словами, шанси в українця "десь 50 на 50 – вийде він із голодування чи не вийде".

 

10 жовтня Уповноважена Верховної Ради з прав людини Людмила Денісова заявила, що російська сторона досі не надала жодних документів на підтвердження того, що ув’язнений у Росії український режисер Олег Сенцов припинив голодування. 

 

Нагадаємо, суд РФ засудив Олега Сенцова до 20 років колонії суворого режиму за звинуваченням у тероризмі 25 серпня 2015 року. Росія відмовила Україні у передачі полів'язня, оскільки розглядає кримчанина як громадянина РФ (російське громадянство було нав'язане йому після незаконної анексії Криму).

 

14 травня 2018 року Сенцов оголосив безстрокове голодування. 

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.