НОВИНИ

NYT: США розпочали першу кібероперацію щодо протидії Росії

Зокрема, видання зазначає, що ціллю операції стали працівники російської розвідки.

Кіберкомандування США вирішило розпочати першу кібероперацію з протидії поширенню дезінформації РФ, щоб запобігти втручанню у вибори. Про це пише видання The New York Times з посиланням на джерела.

 

"Кампанія, яка включає ряд місій, проведених за останні кілька днів, є першою подібного роду операцією за кордоном, покликаною захистити американські вибори, зокрема листопадові проміжні вибори (до Конгресу - Ред)", - йдеться у повідомлені.

 

Видання зазначає, що ціллю операції США стали працівники російської розвідки.

 

Міністерство юстиції США також повідомило про кампанію "інформаційної війни" з боку росіян, спрямовану на вплив на проміжні вибори.

 

За даними The New York Times, американські фахівці в області безпеки в кіберпросторі ідентифікували кілька підозрілих росіян і відстежили їхню діяльність.

 

"Кіберкомандування надсилало прямі повідомлення агентам, які стоять за кампаніями впливу. Високопоставлені офіційні особи, які працюють у сфері оборони заявили, що вони не погрожували безпосередньо цим особам", - сказано в статті.

 

При цьому не уточнюється, чи було це зроблено електронною поштою, через чати або за допомогою якихось інших каналів зв'язку.

 

"Операції Кібернетичного командування США виглядають досить виважено, особливо в порівнянні зі спробами Росії використовувати все більш вдосконалені і витончені методи дезінформації, щоб посіяти протиріччя в Сполучених Штатах", - підкреслює видання.

 

Нагадаємо, уряд США заявив, що Росія, Китай і Іран прагнуть вплинути на проміжні вибори до Конгресу у листопаді.

 

Як повідомлялося, 18 вересня 2018 року президент США Дональд Трамп віддав офіційне розпорядження, щоб Міністерство юстиції розсекретило частину документів щодо розслідування втручання РФ в американські вибори. 

 

У січні 2018 року стало відомо, що спецпрокурор  планує допитати Трампа  через можливе втручання Росії у проведення виборів у США. 24 січня Трамп заявив, що  готовий під присягою відповісти на питання Мюллера .

 

У квітні Мюллер допитав щонайменше двох російських олігархів щодо фінансування передвиборної кампанії президента Дональда Трампа росіянами.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.