НОВИНИ

У КМДА прокоментували ситуацію щодо демонтажу меморіалу Героям Небесної Сотні

Наразі структурні підрозділи КМДА та ДУ в робочому порядку здійснюють узгодження робочих моментів.

Київська міська державна адміністрація повідомила, що меморіал  Героїв Небесної Сотні на вулиці Інститутській не перебуває на балансі будь-яких структурних підрозділів або комунальних підприємств КМДА, Печерської районної в місті Києві державної адміністрації.Про це йдеться у повідомленні прес-служби КМДА у понеділок, 22 жовтня.

 

"Справді, 27 червня 2018 року прокурором Департаменту спецрозслідувань Романом Псюком було винесено постанову, якою заборонено вчиняти будь-які дії, спрямовані на зміну обстановки на Алеї Героїв Небесної Сотні від Майдану Незалежності до вулиці Банкової, в тому числі зрізування дерев, монтажу/демонтажу стовпів, конструкцій тощо. Проте вже 05 липня 2018 року вказана постанова була скасована заступником Генерального прокурора України Анжелою Стрижевською як незаконна. Саме про цю постанову говорив сьогодні під час брифінгу Сергій Горбатюк. Проте, він не зазначив, що  вона була скасована через 7 днів після винесення", - йдеться у тексті.

 

Зазначається, що згода ДУ «Національний меморіальний комплекс Героїв Небесної Сотні – Музей Революції Гідності» щодо переміщення тимчасового Меморіалу та хреста біля верхнього виходу станції метро «Хрещатик» на вулиці Інститутській надійшла до КМДА тільки 16 жовтня із формулюванням «надати дозвіл та допомогу у демонтажі та перенесенні конструкцій тимчасового Меморіалу».

 

У КМДА  звернули увагу, що органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов’язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України. 

 

"Тобто, тільки з 16 жовтня 2018 року у КМДА з’явились правові підстави для допомоги ДУ «Національний меморіальний комплекс Героїв Небесної Сотні – Музей Революції Гідності» у демонтажі тимчасового Меморіалу та хреста біля верхнього виходу станції метро «Хрещатик» на вулиці Інститутській. Наразі структурні підрозділи КМДА та ДУ в робочому порядку здійснюють узгодження робочих моментів", - додали у прес-службі.

 

Нагадаємо,22 жовтня начальник слідчого управління Генеральної прокуратури України Сергій Горбатюк заявив, що Київська міська державна адміністрація проігнорувала прохання слідства про перенесення національного меморіального комплексу Героїв Небесної Сотні, через що гальмується проведення слідчих експериментів у "майданівських справах".

 

4 жовтня адвокат Євгенія Закревська повідомила, що демонтаж тимчасових меморіальних споруд з "розстрільного п'ятачка" перед сходами до банку "Аркада" на алеї Героїв Небесної Сотні досі не відбувся, попри дозволи, надані родинами загиблих.

 

2 серпня генеральний прокурор України Юрій Луценко повідомив, що слідство в справах розстрілу активістів на Майдані у лютому 2014 року фактично завершене. 

 

Від 17 липня Генеральна прокуратура України розпочинає слідчий експеримент у центрі Києва в рамках розслідування справи про розстріли протестувальників у 2014 році, через що Стелу Небесної Сотні тимчасово заберуть з Майдану. ГПУ також повідомила, що планує за місяць завершити слідчий експеримент у рамках розслідування справи про розстріли активістів у 2014 році.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.