НОВИНИ

Константинополь не розриватиме спілкування з РПЦ

Вселенський патріархат продовжує поминати Московський патріархат в порядку, встановленому в диптиху

Незважаючи на розрив євхаристійного спілкування Російської православної церкви з Константинопольським патріархатом, Константинополь продовжує складатися в спілкуванні з нею. Про це йдеться у зверненні екзархату російських парафій в Західній Європі до пастви, передає Інтерфакс-Україна у п'ятницю, 19 жовтня.

 

"Дорогі брати і сестри, сповіщаємо вас про те, що наша архієпископія-екзархат, що знаходиться в юрисдикції Вселенського патріархату, полягає в повному спілкуванні з усією Православною церквою. Також сповіщаємо вас про те, що Вселенський патріархат не переривав спілкування з Московським патріархатом і продовжує його поминати в порядку, встановленому в диптиху ", - сказано в документі.

 

"Все православні віряни можуть брати повну участь у літургійному житті і церковних таїнствах в наших парафіях", - йдеться у тексті.

 

Екзархат Константинополя закликає всіх священиків, дияконів, ченців, черниць та вірних російського екзархату в Західній Європі молитися за єдність Церкви.

 

Як повідомлялося, РПЦ розірвала відносини з Константинополем.

 

Нагадаємо, 11 жовтня синод Вселенського патріархату підтримав продовження надання автокефалії України.

 

Патріарх Філарет повідомив, що найближчим часом скличе Об'єднавчий Собор, за результатами якого Вселенський Патріарх прийме рішення про надання Томосу про автокефалію.

 

Також 11 жовтня Синод Вселенського патріархату зняв анафему з патріарха Української православної церкви Київського патріархату Філарета та предстоятеля Української православної автокефальної церкви Макарія, а також – визнав незаконною анексію Київської Митрополії Російською Церквою в 1686 році.

 

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.