НОВИНИ

Ще одна структура РПЦ розірвала відносини з Константинополем

Російська зарубіжна церква ухвалила рішення про припинення відносин через наміри Константинопольського патріархату надати автокефалію українській церкві.

Синод Російської зарубіжної церкви оголосив про припинення євхаристичного спілкування зі Вселенським патріархатом через наміри Константинопольського патріархату надати автокефалію українській церкві. Відповідна заява опублікована на сайті Російської зарубіжної церкви.

 

Церква повідомила, що не відновить відносини з Константинополем, поки він "не припинить своє беззаконня".

 

"Ми повідомляємо наше духовенство і вірян про те, що євхаристійне спілкування з Константинополем наразі неможливе – як для архієреїв і духовенства, так і для мирян", - йдеться у заяві.

 

Синод наголосив, що духовенство Російської церкви тепер не може служити в будь-якій філії Константинопольської церкви або запрошувати священнослужителів цієї церкви послужити в своїх храмах.

 

"Також мирянам не дозволено причащатися в храмах Константинопольського патріархату. Повідомляємо також, що Російська зарубіжна церква не буде брати участі у жодних богословських церковних зборах, а також в діалогах, включаючи регіональні Асамблеї канонічних єпископів, які очолюють архієреї та священнослужителі Константинопольської Церкви", - наголошується в заяві.

 

Як повідомлялося, РПЦ розірвала відносини з Константинополем.

 

Нагадаємо, 11 жовтня синод Вселенського патріархату підтримав продовження надання автокефалії України.

 

Патріарх Філарет повідомив, що найближчим часом скличе Об'єднавчий Собор, за результатами якого Вселенський Патріарх прийме рішення про надання Томосу про автокефалію.

 

Також 11 жовтня Синод Вселенського патріархату зняв анафему з патріарха Української православної церкви Київського патріархату Філарета та предстоятеля Української православної автокефальної церкви Макарія, а також – визнав незаконною анексію Київської Митрополії Російською Церквою в 1686 році.

 

 

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.