НОВИНИ

У спецслужбі Швейцарії повідомили, що в країні зростає шпигунську активність РФ

Зокрема, у Швейцарії вважають, що двоє російських шпигунів намагалися отримати дані з лабораторії Шпіц, яка розслідувала отруєння Скріпаля.

Директор Швейцарської федеральної розвідки NDB Жан-Філіп Гаудін повідомив, що в Швейцарії зростає шпигунська активність Росії. Про це він заявив у п'ятницю, 19 жовтня, на прес-конференції в Берні.

 

"Я не можу дати багато деталей про російську діяльність у Швейцарії, але ясно, що у нас є більше заходів, ніж раніше", – наголосив він.

 

Так, у Швейцарії вважають, що двоє російських шпигунів намагалися отримати дані з лабораторії Шпіц в Берні, яка розслідувала отруєння екс-шпигуна Сєргєя Скріпаля та його дочки в Солсбері. Прокурори також проводять розслідування щодо кібератаки на офіс Всесвітнього антидопінгового агентства у Швейцарії.

 

Гаудін додав, що до шпигунства причетні не лише росіяни, а й агенти інших країн.

 

Як повідомлялося 17 вересня, Міністерство закордонних справ Швейцарії офіційно закликало Росію негайно припинити незаконну діяльність на території країни. 

 

Також 17 вересня Федеральна прокуратура Швейцарії повідомила, що проводить розслідування в рамках кримінального провадження проти двох росіян, яких підозрюють у причетності до хакерських атак на європейську штаб-квартиру Всесвітньої антидопінгової агенції в Лозанні. Росіян також звинувачують в спробі отримати дані з лабораторії радіологічного та хіміко-бактеріологічного аналізу в швейцарському місті Шпіц. Вона в числі іншого допомагає розслідувати хімічні атаки в Сирії і отруєння Сєргєя і Юлії Скріпаль в британському Солсбері.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.