НОВИНИ

У США повідомили про нову політику стосовно України

Зокрема, помічник держсекретаря США назвав два нових принципи щодо Центральної і Східної Європі.

У Державному департаменті США повідомили, що перед країною стоїть завдання "зміцнити Захід, щоб протистояти зростаючому впливу суперників" через те, що протягом довгого часу країни Заходу не сприймали конкуренцію за вплив у Східній Європі, зокрема в Україні. Про це заявив помічник держсекретаря США у справах Європи і Євразії Уесс Мітчелл.

 

За його словами, США підтримують держави, які намагаються відстояти свою незалежність ,серед них – Україна і Грузія, які зіткнулися із загрозою державному суверенітету. Мітчелл також наголосив, що країнам Центральної Європи загрожує політичне і економічне втручання у внутрішні справи, що може розколоти НАТО.

 

Водночас помічник американського держсекретаря у справах Європи і Євразії назвав два нових принципи США щодо Центральної і Східної Європі. А саме – Вашингтон буде домагатися позитивного впливу за кордоном за допомогою свого іміджу, а також у США очікують, що країни, яким вони допомагають, не будуть потурати суперникам.

 

"Західна Європа не може продовжувати посилювати свою енергетичну залежність від тієї самої Росії, від якої її захищає Америка", – пояснив дипломат.

 

Крім того, він підкреслив, що США будуть поважати територіальну цілісність і суверенітет союзників – України, Грузії і Білорусі – "бастіону, що захищає від російського неоімперіалізму".

 

Мітчелл додав, що останній принцип полягає в тому, що Вашингтон чекає, що держави будуть поважати права своїх сусідів.

 

"Ми не визнаємо територіальну агресію Росії проти сусідньої України, і ми не приймаємо хижацького тиску Китаю через позики Центральній та Східній Європі", – підсумував він.

 

Нагадаємо, спеціальний представник Державного департаменту США в справах України Курт Волкер повідомив, що Вашингтон продовжить посилювати санкції проти Росії "кожен місяць-два" через ситуацію в Україні. 

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.