НОВИНИ

Ріхард Герцінґер: Саудівський режим — це чимдалі більш непрогнозована й деструктивна сила

Через ймовірне вбивство журналіста Джамаля Хашукджі в саудівському консульстві в Стамбулі президент США Дональд Трамп опинився перед дражливою проблемою.

Імовірне вбивство журналіста Джамаля Хашукджі в саудівському консульстві в Стамбулі руйнує довіру Заходу до позірного партнера в справах безпеки. Про це в своїй авторські колонці для Тижня пише Ріхард Герцінґер, кореспондент розділу «Політика та суспільство» німецьких видань Die Welt та Welt am Sonntag.

 

«Саудівську Аравію Захід вважає незамінним гарантом забезпечення стабільності й порядку на Близькому Сході. Останнім часом до цього навіть додавалися сподівання на те, що країна всебічно реформуватиметься та — насамперед у питанні прав жінок — наблизиться до стандартів сучасних західних суспільств. Однак тепер стає чимраз чіткіше видно: саудівський режим — це що далі, то більш непрогнозована й деструктивна сила», — пише він.

 

За словами Герцінґера, ймовірне вбивство журналіста Джамаля Хашукджі в саудівському консульстві в Стамбулі руйнує довіру до позірного партнера в справах безпеки. Через цей випадок президент США Дональд Трамп опинився перед дражливою проблемою. Адже він робив ставку на власний альянс із саудівськім королівським домом та його новою «сильною рукою» — наслідним принцом Мухаммадом ібн Салманом (у західних медіа на його позначення використовують абревіатуру МБС) — не останньою чергою з огляду на велике прагнення Вашингтона ізолювати Іран.

 

«Але тепер глава Білого дому змушений вимагати пояснень від привілейованого союзника та погрожувати йому можливими наслідками», — наголошує журналіст.

 

Детальніше читайте в черговому номері журналу «Український тиждень»