НОВИНИ

Росія не зможе перетворити Україну на частину свого цивілізаційного простору - Волкер

Волкер додав, що "США не вдалося змінити уявлення Путіна про продовження конфлікту".

Сполученим Штатам не вдалося змусити російське керівництво змінити своє ставлення щодо врегулювання конфлікту на Донбасі.Про це заявив спеціальний представник США з питань України Курт Волкер в аналітичному центрі Atlantic Council у Вашингтоні, передає Радіо Свобода у четвер, 18 жовтня.

 

«Нам не вдалося змінити уявлення Путіна про продовження конфлікту. Вони продовжують цей конфлікт, і я думаю, що наші шанси тут навіть менші, ніж були рік тому. Я думаю, що Росія хоче перечекати вибори і сподівається на кращу підтримку», – розповів Волкер.

 

Водночас американський посадовець висловлює переконання, що Москва не зможе знову перетворити Україну на частину свого цивілізаційного простору.

 

«Боротьбу за це, за цю мету – зробити Україну частиною російської цивілізації – Росія вже програла. Українці сформували свій погляд на Росію, власну країну і Захід. Україна тепер більш об’єднана, націоналістично налаштована, більш про-європейська, налаштована на вступ до НАТО, більш скептична до Росії, ніж будь-коли в попередні етапи історії. Цей тренд продовжується, він буде продовжуватися стільки, скільки Росія буде окуповувати українську територію та вбивати українців», – заявив Волкер.

 

Він зазначив, що Україна не має ілюзій щодо повернення окупованих територій військовим шляхом, натомість основною її метою наразі вважає побудову повноцінної європейської демократії.

 

«Нашою метою є добитися успіху України як ринкової економіки в Європі. В України попереду значний шлях, але досягнуто серйозного поступу в сенсі боротьби з корупцією, покращення економіки тощо. Це те, що не було зроблено в попередні двадцять років», – сказав спецпредставник.

 

Унаслідок російської гібридної агресії на сході України з квітня 2014 року в регіоні, за даними ООН, загинули понад 10 тисяч людей станом на кінець 2017 року – відтоді нових даних не оголошували

 

Нагадаємо, 12 жовтня Волкер заявив, що Сполучені Штати Америки підтримують прагнення українців до визнання своєї власної єдиної помісної церкви.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.