НОВИНИ

Рада відмовилася скасувати постанову про санкції проти телеканалів "112" і NewsOne

Тепер спікер Верховної Ради може підписати постанову про санкції щодо телеканалів.

Народні депутати не підтримали ініціативу про скасування результатів голосування за звернення до Ради національної безпеки і оборони з рекомендацією запровадити санкції проти телеканалів "112" і NewsOne. Про це у четвер, 18 жовтня, повідомляє Інтерфакс-Україна.

 

Зазначається, що за таку ініціативу членів фракції "Опозиційний блок" Олександра Вілкула та Нестора Шуфрича проголосували 54 народних депутатів на пленарному засіданні парламенту в четвер, тоді як для ухвалення рішення було необхідно 226 голосів.

 

Таки чином, тепер спікер Верховної Ради Андрій Парубій може підписати постанову про санкції щодо "112" і NewsOne. Вона набере чинності з дня публікації.

 

"Вілкул і Шуфрич аргументували необхідність скасувати рішення за зверненням до РНБО тим, що при розгляді відповідного документи були порушені Конституція і регламент парламенту, зокрема зафіксовані факти неперсонального голосування, а також були враховані зауваження окремих нардепів", - йдеться у повідомленні.

 

Нагадаємо, 4 жовтня Верховна Рада підтримала за основу та в цілому проект постанови щодо запровадження санкцій проти власників телеканалів "112 Україна" і Newsone. Відповідне рішення підтримали 229 народних депутатів.

 

Як повідомлялося, 30 вересня петиція за зупинку діяльності телеканалів "112 Україна" і NewsOne набрала 25 000 підписів, необхідних для її розгляду у Верховній Раді. 

 

1 жовтня голова Верховної Ради Андрій Парубій повідомив, парламент підготує законопроект або постанову про врегулювання в сфері інформаційної безпеки в зв'язку з тим, що петиція про відключення телеканалів набрала рекордну кількість голосів для розгляду в Раді.