НОВИНИ

Перед етапом Сущенка помістили в "Матросскую тишину"

Подальший маршрут українця поки невідомий.
У процесі етапування український журналіст, політв'язень Кремля Роман Сущенко був поміщений у збірний пункт в'язниці "Матросская тишина". Про це повідомив громадський захисник Марк Фейгін, передає Укрінформ у четвер, 18 жовтня.
 
 
Зазначається, що подальший маршрут Сущенка поки невідомий.

 

"З того, що мені відомо точно. 7-8 жовтня Роман Сущенко був переміщений у збірний пункт в "Матросской тишине", так звану "збірку". Скільки він там перебував і куди його було направлено, я не знаю. Минуло десять днів. Це в рамках закону РФ, тому поки готувати ніяких звернень ми не будемо. Почекаємо ще 2,5-3 тижні від початку процесу етапування, отже – до кінця жовтня. Сподіваюся, до того часу потрібна інформація з'явиться. Якщо ж ні, слатимемо запити", - сказав Фейгін.

 

Він нагадав, що відповідно до ст. 17 кримінально-виконавчого кодексу РФ адміністрація установи або орган ФСВП повинні повідомити про прибуття засудженого до місця відбування покарання не пізніше ніж за 10 днів з дня прибуття. Водночас повідомлення може бути відправлено звичайною "тихохідною" поштою. А згідно зі ст. 76 КВК під час етапування засуджений може до 20 діб утримуватися в транзитно-пересильному пункті. Тобто на законних підставах етапування, в принципі, може затягнутися надовго.

 

"Я не думаю, що в нашому випадку буде навмисне затягування процесу етапування Сущенка і сповіщення про його прибуття. До того ж Консульство України в Москві писало ноту, зверталося з листом до російської влади (це робиться через МЗС РФ) про те, щоб після прибуття Сущенка найближче українське консульство в Росії було поінформовано якнайшвидшим чином. Водночас я сподіваюся, що мого підзахисного не буде відправлено кудись далеко. Волгоград, Нижній Новгород, Мордовія - гадаю, буде щось таке", - передбачає захисник.

 

Нагадаємо, незаконно утримуваний в Росії український журналіст Роман Сущенко отримав право на шість телефонних дзвінків і побачення з рідними до етапування з СІЗО Лефортово.

 

Як повідомлялося, Роман Сущенко заявив, що розраховує на обмін та пообіцяв родині що обов’язково повернеться.

 

Федеральна служба безпеки Росії звинувачує журналіста Романа Сущенка в зборі інформації про вторгнення військ РФ в Україну. Його адвокат Марк Фейгін також зазначив, що російські спецслужби завершили розслідування справи.

 

4 червня у Москві суд оголосив вирок Сущенку - він отримав 12 років позбавлення волі у колонії суворого режиму.