НОВИНИ

У Брюсселі Македонія почала офіційні переговори про приєднання до НАТО

Голова Робочого комітету Македонії з приєднання до НАТО зазначив, що процес повинен завершитися до кінця 2018 року.

У Брюсселі в четвер, 18 жовтня, делегація Македонії розпочала офіційні переговори про приєднання до НАТО. Про це повідомляє портал МІА.

 

"Македонія розпочала офіційні перемовини про приєднання до НАТО у штаб-квартирі блоку в Брюсселі, де члени Комітету з інтеграції НАТО та Робочий комітет Македонії з інтеграції до НАТО зібрались для дводенних консультацій", – йдеться у повідомленні.

 

Як зазначається, Македонія з початком перемовин у Брюсселі відкриває заключний етап своїх відносин з НАТО, перш ніж стати членом Альянсу.

 

Голова Робочого комітету Македонії з приєднання до НАТО Стево Пендаровскі зазначив, що процес повинен завершитися до кінця 2018 року, маючи на увазі, що Македонія підпише в січні наступного року протокол про приєднання до Альянсу, що дасть їй право брати участь у всіх органах НАТО без права голосу, а повноправне членство має розпочатись після того, як всі держави-члени ратифікують протокол про приєднання Македонії в своїх парламентах.

 

Як повідомлялося, 6 вересня генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг повідомив, якщо Македонія не змінить назву на Північну Македонію, то в неї немає шансів на членство в Північноатлантичному альянсі. 

 

Нагадаємо, 30 вересня у Македонії відбувся референдум стосовно зміни назви країни, для голосування прийшли близько 36,84% виборців, з яких – 91,33% підтримали ідею перейменування.  За даними Виборчої комісії Македонії (DIK), станом на 18:30, за півгодини до закриття дільниць, явка виборців становила 34,09%. Так, керівник DIK Олівер Дерковскі повідомив, що ця цифра базується на 84,83% оброблених даних з усіх виборчих дільниць.

 

Крім того, прем'єр-міністр Македонії Зоран Заєв додав, що питання про перейменування Македонії буде вирішуватися в парламенті країни, і депутати чітко виразять згоду, зважаючи на "успішний" референдум. 

 

Водночас Міністерство закордонних справ Греції охарактеризували результати голосування як "суперечливі". Греція поважає рішення тих, хто проголосував, і закликає сторони до "розсудливості", щоб "зберегти динаміку угоди".

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.