НОВИНИ

Україна засудила "офіційні контакти" між Сирією та окупаційною владою Криму

У МЗС наголосили, що проведення Сирією переговорів з представниками окупаційної влади Криму є грубим порушенням державного суверенітету України.

Міністерство закордонних справ України засудило так звані "офіційні контакти" Сирії з окупаційною адміністрацією Криму, а також передало сирійській стороні відповідну ноту протесту. Про це в четвер, 118 жовтня. повідомила прес-служба відомства. 

 

"У період з 15 по 16 жовтня 2018 року у Сирійській Арабській Республіці, на запрошення Міністра економічного розвитку та зовнішньої торгівлі Сирії Самера аль-Халіля, перебувала т.зв. "офіційна делегація" окупаційної влади Криму на чолі з С.Аксьоновим", – йдеться в повідомленні.

 

У МЗС наголосили, що проведення сирійськими офіційними особами переговорів з представниками окупаційної влади Криму, у тому числі, підписання з ними так званого "меморандуму про співробітництво між "Радою міністрів" Криму та Кабінетом міністрів САР у торговельно-економічній сфері", є грубим порушенням державного суверенітету України, втручанням у її внутрішні справи, а також порушенням основоположних норм і принципів міжнародного права.

 

"МЗС України вважає, що згадані протиправні дії сирійської сторони, якими влада Сирії намагається догодити чинному російському режиму, наносять непоправної шкоди дипломатичним відносинам між Україною та Сирійською Арабською Республікою", – додали у відомстві.

 

Нагадаємо, 15 квітня до бази центру "Миротворець" внесли президента Сирії Башара Асада, який причетний до свідомої організації порушення кордону України його неповнолітніми дітьми з метою проникнення в окупований Росією Крим (ст. 331, 331-1 КК України). Окрім цього, президент Сирії причетний до участі в антиукраїнських пропагандистських заходах країни-агресора (Російської Федерації) та причетний до участі у спробах легалізації анексії Автономної Республіки Крим.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.